Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Alien Worlds

Alien Worlds Oyuna Başlarken

By serkanalimete | Serkan Ali Mete | 17 Dec 2021


Alien Worlds oyununa giriş yapmak için Alien Worlds sitesine giriş yapıyoruz ve oyuna oluşturduğumuz WAX Cloud Wallet ile bağlanıyoruz.

Giriş yapınca karşınıza çıkan ekranda bir avatar seçimi, kullanıcı adınız ve mail adresiniz istenecek bunları tamamladıktan sonra oyuna girebileceksiniz. Herkese başlangıçta ücretsiz bir kürek (NFT) verilir, ancak madencilik gücü çok düşüktür. Size verilen kürek (NFT) ile madencilik yapmak istediğiniz bir gezegen ve harita seçtikten sonra ilk madenciliğinizi yapmaya hazırsınız.

Gezegenler Haritalar ve Madencilik Araçları

Alien Worlds Gezegenler

GEZEGENLER: Madencilik yapabileceğiniz 6 farklı gezegen vardır. Her bir gezegenin kendi içinde oyuncular tarafından oluşturulan bir federasyonu bulunur. Her gezegende çalışan madenciler ve yer sahipleri gezene steak ettikleri TLM miktarının toplamı gezegen gelirlerini belirler.

HARİTALAR: 20 farklı harita tipi vardır. Her haritanın kendine ait TLM, NFT ve dolum süresi katsayıları farklıdır.

Alien Worlds Harita NFTleri

MADENCİLİK ARAÇLARI: TLM ve NFT madenciliği yapmak için birçok araç bulunmaktadır. Bunların fiyatlarına AtomicHub mağazasından bakabilirsiniz. Madencilik için kullandığınız her NFT nin kendine ait bir kazım gücü ve dolum süresi vardır.

Alien Worlds Madencilik Aracı NFT

Madencilik için bir arazi seçmek

Oyunda madencilik yapacağınız 6 gezegen ve 20 farklı özelliğe sahip birçok harita mevcut. Her haritanın kendine ait bir madencilik gücü ve zamanı var seçiminizi madencilikte kullandığınız NFT lerinize ve ayıracağınız zamana göre seçebilirsiniz. Haritaların özelliklerini gösteren tabloyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Alien Worlds Harita Listesi

Bu haritalar sizin gibi diğer oyunculara ait arazi NFT leri. Her oyuncu kendi arazisinde madencilik yapan oyuncular için bir komisyon oranı belirlemekte, sizin yaptığınız her madencilik işleminde belirtilen komisyon miktarı arazi sahibinin hesabına otomatik aktarılır.

Peki, haritaların komisyon oranlarını nerden takip edeceksiniz? Bunun için www.awstats.io sitesinden 6 gezegende bulunan tüm arazilerin anlık komisyon oranları ve koordinatları bulabilirsiniz.

Madencilik için bir araç seçmek

Madenciliğe ilk başlayan biri oyunun verdiği ücretsiz kürekle madencilik yapabiliyordu ama bu kürekle kazanacağınız TLM çok olmayacaktır. Daha güçlü kazım yapabilecek farklı birçok araç vardır. Bu araçların kazım güçlerine ve dolum sürelerine bakarak daha güçlü araçlar satın alabilir madencilik gelirinizi arttıra bilirsiniz. Araç listesini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Alien Worlds Madencilik Araçları Listesi

Madencilik yapacağınız araçları ve haritanın, tahmini kazanç oranlarını görmenize yardımcı olan bir site alienworlds.tools burda satın almak istediğiniz NFT lerin kazandırma katsayılarını hesaplatabilir hangi harita daha avantajlı görebilirsiniz. 

www.serkanalimete.com

 

How do you rate this article?

3Serkan Ali Mete
Serkan Ali Mete

İnternetten Para Kazanma, Kripto Para Haberleri, Program ve Uygulama Kullanımları, Meslek Grupları, Gezilecek yerler ve Kamp yerleri hakkında.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.