Atomic Wallet | Güvenli ve Kullanışlı Bitcoin Cüzdanı

By assasin | assasin | 8 Aug 2019


Kripto paraların sayılarının artmasıyla birlikte insanlar bu değerleri saklayabilecek bir kaynak aramaya başladılar . İlk olarak insanlar tüm Bitcoin ve dijital paralarını borsalar üzerinde tutmaktaydı . Daha sonraki dönemlerde Mt gox gibi ünlü borsaların hacklenmesi insanları tekrar düşünmeye itti .

Trezor Wallet

Bu cüzdan tipleri tamamen donanımsal olarak bitcoin piyasasına girmiştir. Oldukça yüklü fiyatlara satılan bu cüzdanlar insanların özellikle piyasaya ilk giren kripto para olan Bitcoinlerini tutmaları için hayata geçirilmiştir.Donanım bazlı olan bu cüzdanların bozulma ihtimali oldukça yüksektir. Herhangi bir durumda darbe almaları ya da ıslanmaları gibi durumlarda cüzdanlara ulaşılamamaktadır.

Dex Wallet

Borsalardaki çalınma olaylarının artmasıyla bu cüzdan ortaya çıkmıştır. Kullanıcı güvenliğinden büyük bir oranda kullanıcının kendisi korumak zorunda kalmaktadır. İkincil bir şifre sisteminin bulunmadığı  bu cüzdan tipinde insanların herhangi bir şekilde özel anahtarlarını kaybetmeleri durumunda cüzdanlarına ulaşamamaktadırlar. Bunlar dışında akılda tutulamayan özel anahtarların bir yerden başka bir yere kopyalanmaları halinde virüsler kullanıcıların şifrelerini çalabilmektedirler.

Borsa Cüzdanları

Bu cüzdan tipleri ise zaman içerisinde birçok belirsiz olaya sahne olmuştur. Kullanıcılara hiçbir şekilde özel anahtalarını vermeyen bu borsalar kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Bu borsaların bazıları ekip tarafından ya da bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğramaktadır.Borsa kullanıcılarını oldukça zor durumda bırakan bu durum sebebiyle milyonlarca dolar para çalınmıştır. Borsalar ilk olarak değişim aracı olarak görünse de daha sonraki dönemlerde alternatifler çıkmış ve sayıları artmıştır.

Atomic Wallet Bitcoin Cüzdanı

Atomic Wallet Cüzdanı Neden  Avantajlıdır ?

-Hiçbir borsa kullanıcılarına Mainnetlerine geçmiş tokenlerin özel anahtarlarını vermez . Bu durumda mesela borsalarda tuttugunuz btclerin elinizde özel anahtarı olmadığı için aslında sahibi siz değilsinizdir. Borsa kepenk kapattığı zaman borsadaki tokenleri çekme imkanınız yoktur.Ledger diye tabir edilen donanım cüzdanlar da son zamanlarda hack olaylarına oldukça maruz kalmıştır. Aynı zamanda taşımak oldukça sorunlu ve bozulma ihtimali insanları rahatsız etmektedir.

Kullanıcılar borsaların kolaylığı ve donanım cüzdanların güvenliğini tek bir sistem üzerinden kullanabilirler. Bu sistem ile insanlar atomic wallet içerisindeki swap bölümünden ellerindeki Btc yada diğer dijital paraları başka Eos, Cardano , Usd, Pax sistemlerine dönüştürebilirler. Bunlar dışında kullanıcılar doğrudan kredi kartları ile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabilirler.

Atomic Wallet Bitcoin Cüzdanı Neden Farklıdır?

Atomic Wallet düzenli olarak güncellenen binance tarafından önerilen az sayıda cüzdan projesidir. Awc Binance Dex borsasının ilk aldığı projeler arasındadır.Ekip içerisinde ünlü projelerden tanıdığımız Charlie Shrem Bulunuyor. Circulation ve Total Suply miktarları oldukça makuldur. Çoğu kişinin gördüğü gibi proje boğaya ihtiyaç duymadan gayet başarılı bir ivme kaydetmiştir.

Awc İle Neler Yapılabilir ?

  • Projeler coin listelemelerini Awc aracılığıyla yaparlar .
  • Yakın zamanda faaliyete geçen staking avantajlarını kullanarak yatırımcılar cüzdanlarındaki token miktari kadar pay back alabilirler.
  • Awc sahipleri awc borsasından indirimli olarak faydalanabilir ,kredi kartları indirimli olarak token satın alabilirler.

Sosyal Medya

Makale : https://atomicwallet.io/bitcoin-wallet

Website: https://atomicwallet.io/

ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4437510.0

Telegram: https://t.me/atomicwalletchat

Twitter: https://twitter.com/atomicwallet

Facebook: https://www.facebook.com/atomicwallet

Reddit: https://www.reddit.com/r/atomicwallet/

Medium: https://medium.com/@atomicwallet

Greatbambino -0xb9d5f6cd842fD4D94bf62D0819D52d55071Ee043

 

How do you rate this article?


0

0

assasin
assasin

http://kriptoparahaber.org


assasin
assasin

assasin

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.