Enteresan tarihi bir hikaye: KIZ KULESİ!

By Legend53 | Legend53 | 2 Jan 2024


Enteresan  tarihi bir hikaye: Kız Kulesi! Zamanın birinde bir padişah: rüyasında  dünya tatlısı kızını, zehirli bir yilan uykusunda zehirleyerek öldürdğünü görür! Padişah akil adamlarını toplar ve bu rüyayı anlatır. Ne yapilacağini, yapılması gerektiğini danışır! Yılanların rivayete göre: tek suyu geçemeyeceklerini öğrenmesi üzerine: Üsküdar açiklarinda, deniz ortasında Kız Kulesi'ni inşa ettirir. Ancak yılanların ulaşamayacakları engel (şu dahil) olmadiğindan hikaye evi sonla noktalanir. Ve   kızı ölür.

Dünde Üsküdar'dan geçerken yukardaki fotoğrafı çektim. Siz siz olun şu anda tadilatta olan Kız Kulesi'ni  gezin ve tarihi hikayesini bir kez daha dinleyin. Ve mekanın tadını çikarin! Zaman ayırdığınız için çok teşekkürler (çok daha kaliteli paylaşımlar ve fotoğraflar için:lütfen paylaşımı "like" etmeyi unutmayınız.)

Photograpy Xiaomi mobil.

 

How do you rate this article?

0


Legend53
Legend53

I live in Istanbul. I am originally from Rize. My private hobbies: Cryptocurrencies, traveling, food, complementary medicine, fishing, driving. And I am writing for humanity as an amateur. (I'm never an expert)


Legend53
Legend53

Garfish Soap (yummy)

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.