Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 9 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 9 Sep 2019


Bakkt Warehouse, Bitcoin'leri 125 Milyon Dolarlık Sigorta ile Koruyacak!

Bakkt Warehouse'un 9 Eylül'deki duyurusuna göre şirketin tüm Bitcoin mevduatları 125 milyon dolarlık sigorta poliçesi ile korunacak. Daha önce 23 Eylül'de vadeli işlemler ürününün çıkacağını duyuran Bakkt, 6 Eylül itibarıyla mevduat ve para çekimi kabul etmeye başladı. Bakkt'ın yakında çıkacak günlük ve aylık fiziksel teslimatlı Bitcoin vadeli işlemler ürünü için yasal izni alması çok fazla vakit ve enerji gerektirdi. İzin alındığından beri ise süreç tüm hızıyla devam ediyor. Bakkt 23 Eylül'de yeni bir ürünün piyasaya sürüleceğini açıkladı ve mevduat kabulünün bu yeni onaylanan saklama çözümünde 6 Eylül'de başlayacağını duyurdu. Söz konusu duyuru planlandığı gibi gerçekleşti. Bakkt, müşteri mevduatlarını kapsayan sigorta poliçesi haberinin kurumsal yatırımcılar için bir endişeyi daha ortadan kaldırdığını düşünüyor ve bu yatırımcıları çekmeyi umuyor. (Haberin Devamı)

 

Binance CEO'su Türk Basınına Konuştu: Bitcoin Dijital Altına Dönüşüyor!

Günlük işlem hacmi 1 milyar dolara yaklaşan kripto para borsası Binance'ın CEO'su, "CZ" kısaltmasıyla bilinen Changpeng Zhao, yerli basına yaptığı açıklamada Bitcoin'in altından daha iyi durumda olduğunu savundu. DHA'dan Erkan Öz'ün Hürriyet'te yayınlanan 9 Eylül tarihli haberinde, Binance CEO'sunun "Bitcoin gerçekten altının yerini alıyor veya dijital bir altına dönüşüyor" ifadeleri paylaşıldı. Küresel piyasalardaki ekonomik belirsizliklerin insanları altın almaya teşvik ettiğini kaydeden CZ, "İnsanlar artık altından daha iyi bir yatırım aracına sahip." dedi ve ekledi:

"Kripto paralara yönelik ilgi ile Bitcoin fiyatının artması, dünya piyasalarındaki (önemli) hareketlenmelere denk geliyor. Bu da bize Bitcoin'in gerçekten altının yerini aldığını ya da dijital altına dönüştüğünü gösteriyor."

(Haberin Devamı)

 

Stellar’dan Dev Airdrop: Miktar Tam 120 Milyon Dolar!

Stellar Vakfı’ndan bugün kripto para camiasını oldukça mutlu edecek bir haber geldi. Vakıf’tan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, bundan sonraki dönemde 2 milyar adet XLM koininin, Keybase adlı mesajlaşma platformunu kullanan kişilere dağıtılacağı ifade edildi. Stellar, Keybase adı verilen ve Telegram ile WhatsApp gibi konuşma uygulamalarının şifreli bir versiyonu olan uygulamayı kullanacak olan 300 bin kişiye bu air dropu yapacak. Toplam değeri, XLM’nin bugünkü piyasa değeri ile yaklaşık 120 milyon dolar olan tokenler, bundan sonraki süreçte tam 20 ay boyunca dağıtılacak. Her bir dağıtım, bundan sonraki Ekim ayından itiabaren ayın 15’inde olacak ve her ay için toplamda 100 milyon adet XLM gönderilecek. (Haberin Devamı)

 

KuCoin, “büyük indirim” ile Bitcoin satacak!

Kripto para borsası KuCoin, ikinci yılını Bitcoin‘i büyük indirimle satarak kutlayacağını duyurdu. Borsadan yapılan açıklamaya göre, satış 16 Eylül 2019 TSİ 17.00’de gerçekleştirilecek ve toplamda 1.5 milyon dolarlık BTC satışı olacak. Satışa katılabilmek için kullanıcıların kimlik doğrulaması yapılmış KuCoin hesabı olması ve hesapta en az 50 KuCoin Shares (KCS) bulundurmaları gerekiyor. Her bir kişi en fazla 750 dolarlık alım yapabilecek. Bitcoin’ler sadece KCS ile daha sonra bağlantısı paylaşılacak özel bir “flaş-satış” sayfası üzerinden alınabilecek. (Haberin Devamı)

 

Bitcoin Hash Rate’i Rekor Kırdı!

Bitcoin fiyatı Temmuz ayından bu yana 9-14 bin dolar aralığında işlem görürken hash rate, güçlü bir sıçrama ile 100,000,000 TH/s’ye dayandı. Blockchain.com’dan elde edilen veriler, hash rate’in dün 94,779,758 TH/s olarak ölçüldüğünü gösteriyor. Bu rakam, 7 Ağustos’ta gerçekleştirilen bir önceki ölçümde 80,321,829’du. Mevcut eğilimin sürmesi halinde yakın zamanda Bitcoin hash rate’i tarihte ilk defa 9 haneli rakamlara ulaşmış olacak. Büyüme, Bitcoin madenciliğine olan rağbetin arttığının işareti. Bu aynı zamanda en büyük kripto paraya duyulan güvenin de bir göstergesi. Ek olarak hash rate’te rakam ne kadar yüksek olursa Bitcoin blok zinciri o kadar güçlü ve daha güvenli hâle geliyor. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.