Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 8 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 8 Sep 2019


Ripple’dan endişelendiren transfer: McCaleb’e 100 milyon XRP!

Bugün Ripple'ın kurucularından olan ancak daha sonra ayrılarak Stellar'ı kuran Jed McCaleb'e Ripple'dan 100 milyon XRP gitti. Ripple’ın kurucularından olan ancak uzun bir süre önce buradan ayrılarak Stellar’ı kuran Jed McCaleb’in birkaç yıldır XRP’lerini sattığı biliniyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Wall Street Journal, McCaleb’in günlük yaklaşık 40,000 XRP sattığını bildirmişti. Bu satışlar, aynı yılın sonuna doğru hızlanmış, Ağustos’ta günde yaklaşık 500,000 XRP’ye çıkmıştı. Hatta McCaleb’in bir noktada 750,000 XRP sattığı tespit edilmişti. (Haberin Devamı)

 

Moody’s: Blockchain, 2021 Yılında Standardize Olacak!

Amerika’nın en ünlü finansal hizmet firmalarından birisi olan Moody’s, Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak yeni bir araştırma yayınladı. Buna göre, Blockchain teknolojisi, önümüzdeki iki yıl içerisinde tam manası ile standardize olmuş olacak. Bu yeni hamleler ile birlikte, teknolojinin artık daha fazla alanda daha güvenli bir şekilde kullanabileceğini ifade eden yetkililer, Blockchain teknolojisinin faydalarının ise otomasyon, zaman ve maliyetten tasarruf ile birlikte daha hızlı veri işlenmesi olduğuna vurgu yaptı. (Haberin Devamı)

 

Türk Kripto Para Borsası Hacklendi!

Türk kripto para borsası Bitexlive, yaptığı açıklamada borsada bir hack saldırısı yaşandığını ifade ederek, borsayı bakım moduna aldıklarını açıkladı. Resmi internet sitesi ve Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Bitexlive ekibi, bu saldırının 1 Eylül tarihinde gerçekleştiğini not düştü. Bahse konu saldırı sonrasında ise, Ethereum, Ripple, Litecoin ve VITAE gibi kripto paraların çalındığı ifade edilirken, çalınan kripto paralardan XRP’nin de Coinbase’deki bir hesaba transfer edildiği belirlendi. (Haberin Devamı)

 

Türk Bitcoin borsası “hacimsizlik” nedeniyle kapanıyor!

2018 yılında müşteri kabulüne başlayan ve Klascoin Teknoloji A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren kripto para borsası Klascoin, hacim eksikliğinden ötürü kapanma kararı aldığını açıkladı. Borsanın internet sitesinde yer alan açıklamada, “Türkiye’nin en gelişmiş kripto para saklama ve müşteri güvenlik sistemlerini geliştiren firmamız Klascoin tüm aracılık işlemlerini 31.08.2019 tarihinde sonlandıracaktır. Beklenen hacmi yakalayamadığımız için tüm operasyonlarımızı durduruyoruz. Müşterilerimiz varlıklarını sitemizden çekebilirler. Çekim işlemleri 31.10.2019 tarihine kadar açık kalacaktır. Bu süre zarfında bizimle çalışan tüm müşterilerimize sonsuz teşekkür ederiz.” ifadeleri kullanıldı. (Haberin Devamı)

 

Tron, büyük geri alımı tamamladı!

Tron Vakfı, Haziran'da duyurulan 20 milyon dolarlık geri alımın tamamlandığını bildirdi. Tron'un kurucusu Justin Sun ise bu programın ilerleyen dönemlerde de sürdürüleceğinin işaretini verdi. Tron Vakfı, 25 Haziran’da duyurduğu geri alım programının ilk aşamasını tamamladığını açıkladı. Birkaç gün önce yapılan açıklamada, Mayıs-Ağustos 2019 aralığında gerçekleştirilen geri alımda toplamda 723,118,860 TRX satın alındığı bildirildi. Alımın Binance, Huobi ve diğer ana akım platformlarda gerçekleştirildiği kaydedildi.(Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.