Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 7 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 7 Sep 2019


Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık blok zincirinin halka açık testi başladı!

Telegram’ın Blockchain projesi TON, yayınlanmadan önceki son hazırlık aşamasına girdi. Mesajlaşma devi, dün blok zincirinin halka açık testini başlattı. Şimdi Telegram’ın blok zincirine ilgi duyan geliştiriciler ve topluluk üyeleri, TON full node’unu, doğrulayıcı node’u ve Blockchain gezginini incelemeye başlayabilirler. Telegram Open Network’ün (TON), en geç 31 Ekim’de tam anlamıyla faaliyete geçeceği belirtiliyor. (Haberin Devamı)

 

Bitcoin 2019’de Her Çeyrekte Kazandırdı!

Bitcoin fiyatının 2019 yılının her çeyreğinin başında güzel bir artış sergilediğini görüyoruz. Bu durumun en son yaşandığı zaman Bitcoin’in 20.000 doları gördüğü 2017 yılıydı. Altcoin’lerin bazılarında her ne kadar yılbaşından bu yana artışlar yaşanmış olsa da Bitcoin kadar iyi performans sergiledikleri söylenemez. Ancak Bitcoin’in yıl içinde fiyatını 3.500 dolar seviyesinden 13.800 dolara kadar çıkardığı göz önünde bulundurulduğunda oldukça iyi bir performansı olduğu ifade edilebilir. (Haberin Devamı)

 

Binance US CEO’su: "Birkaç Haftaya Geliyoruz!"

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance geçtiğimiz aylarda ABD’li regülatör ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan baskı ve sert regülasyonlardan dolayı ABD içerisindeki kullanıcıların platforma olan erişimini engellemişti. Aynı gün içerisinde açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao kimseyi mağdur etmemek için ABD’li kullanıcılara özel Binance US isimli kripto para borsasının yakında piyasaya çıkacağı müjdesini verse de üzerinden aylar geçmesine rağmen borsa hala piyasaya çıkamadı. ABD içerisindeki regülasyonlara uymak isteyen Binance yeni borsa için BAM Trading Services ile de ortaklık imzaladı ve işleri hızlandırdı. Binance US’in CEO’su Catherine Coley yeni yaptığı bir açıklamada beklenen kripto para borsasının önümüzdeki birkaç hafta içerisinde piyasaya çıkartılacağını ifade etti. (Haberin Devamı)

 

Ethereum’un İstanbul Hard Fork’u İçin Tarih Netleşiyor.

Ethereum Foundation’un topluluk yöneticisi Hudson Jameson tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Ethereum’un İstanbul hard fork’u için olan test ağı aktivasyonu Ekim ayının başlarında yapılacak. Jameson konu hakkında yaptığı açıklamada hard fork’un test ağının aktive edilmesinin Ekim ayının başlarında yapılmasını planladıklarını ifade etti. Jameson bunun 2 Ekim tarihinde yapılmasını planladıklarını ancak söz konusu tarihin blokların şimdi ve o zaman ne kadar hızlı üretildiğine bağlı olarak bir veya iki gün azalıp artabileceğini vurguladı. (Haberin Devamı)

 

Coinbase ve Ripple LinkedIn'in En İyi 10 Startup Listesinden Düştü!

Kripto para borsası Coinbase ve XRP'nin arkasındaki blockchain girişimi Ripple, iş ve çalışma odaklı servis LinkedIn'in bu yılki "Çalışılacak en iyi 50 ABD şirketi" listesinde ilk 10'dan düştü. LinkedIn'in 4 Eylül'de yayınlanan yeni listesine göre, Ripple 28. sıraya (2018'de yedinciydi) gerilerken, Coinbase 29. sıraya (2018'de üçüncüydü) düştü. Stok ve kripto ticaret girişimi Robinhood, 2018'deki altıncı sırasından 2019'da 7. sıraya gerileyerek pek bir değişim göstermedi. Öte yandan, Winklevoss ikizlerinin liderliğindeki kripto borsası Gemini Trust Company ve Ethereum (ETH) geliştirme şirketi ConsenSys bu yılki listede yer alamadı. 2018'de sırasıyla 25. ve 26. sırada yer almışlardı. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.