Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 6 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 6 Sep 2019


Takasbank Altın Ticareti için Blockchain Platformu BiGA'yı Duyurdu.

Takasbank, fiziksel altının ticaretini daha verimli ve güvenli hale getirmek için geliştirdiği blockchain tabanlı platform BİGA'yı (Bir Gram Altın) duyurdu. 6 Eylül tarihinli duyuruya göre Takasbank’ın yeni projesi, Borsa İstanbul'da (BIST) tutulan fiziksel altının transferini blockchain üzerinde dijital altın birimleriyle yapmayı hedefliyor. Fiziksel varlıklara dayalı stablecoin'lere benzer formda ve işlevde çalışacağı belirtilen BiGA, altın ile aynı fiyattan işlem görecek. BiGA'nın birim fiyatı, adından da anlaşılacağı üzere bir gram altın olarak belirlendi. Projenin amacı, yüzde yüz fiziki karşılığı Borsa İstanbul kasalarında Takasbank adına mislen saklamaya alınmış, standartları belirli olan kaydi altının blockchain teknolojileri kullanılarak transfer işlemlerinin yapılması olarak açıklandı. Öte yandan, 2018 yılında başladığı belirtilen proje kapsamında Takasbank'ın Altın Transfer Sistemi üyesi bankalardan Albaraka Türk, Garanti BBVA, Kuveyt Türk, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile ortaklaşa testler gerçekleştirildi. (Haberin Devamı)

 

Bakkt Warehouse, Mevduat ve Para Çekimlerini Başlatıyor!

Kripto alım satım platformu Bakkt'ın ehliyetli saklama hizmeti Bakkt Warehouse, Bitcoin (BTC) mevduatları ve para çekimlerini kabul etmeye başladı. Şirketin 6 Eylül'de gönderdiği tivite göre Bakkt Warehouse, 28 Ağustos'ta açıkladığı planlara uygun olarak resmi olarak açıldı. Bakkt Warehouse'ın açılması şirket, ABD'de 23 Eylül'de günlük ve aylık Bitcoin vadeli işlemleri platformunu başlatmaya hazırlanırken gerçekleşti. Habere göre platform, uçtan uca denetlenen piyasalar ve saklama hizmetleri ile iki tür fiziksel teslimatlı Bitcoin vadeli işlemlerine izin verecek. (Haberin Devamı)

 

Blockchain'de Dijital Kimlik İstanbul'da Tartışılacak.

Türkiye'de ve dünyada blockchain alanında yaşanan gelişmelerin uzmanlarca konuşulduğu 2. Ulusal Blokzincir Çalıştayı bu yıl 25-26 Eylül tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. TÜBİTAK BİLGEM geçtiğimiz yıl ilk kez Ankara'da düzenlediği Ulusal Blokzincir Çalıştayı'nın bu yıl 25-26 Eylül tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda kapılarını açacağını duyurdu. Bu yıl "Blokzincirde Dijital Kimlik" ana temasıyla düzenlenecek olan çalıştay, dağıtık defter teknolojilerinin vatandaşlara nasıl fayda sağlayacağına odaklanıyor. (Haberin Devamı)

 

Binance, sıradaki Launchpad projesini açıkladı!

Binance, Launchpad’de token satışı gerçekleştirilecek olan bir sonraki projenin Band Protocol (BAND) olacağını duyurdu. Borsa, bir öncekinden farklı olarak bu projede gerçekleştirilecek satışlar için BNB bakiye kaydının 17 Ağustos’tan itibaren başladığını bildirdi. Yani, 17 Ağustos 2019 TSİ 03.00’ten itibaren 17 Eylül 2019 TSİ 03.00’e kadar hesaplarında her gün en az 50 BNB olmak üzere yeterli miktarda BNB bulundurmamış olanlar satışa katılamayacak. (Haberin Devamı)

 

Türkiye’de Whatsapp ile kriptopara alma dönemi başladı!

Türkiye merkezli kripto para borsalarından Bitci.com, Bitci OTC servisini devreye aldığını duyurdu. Şirket, artık minimum 500.000 TL’lik alım-satım yapanlar için tezgah üstü işlem olanağı sunmaya başladı. Bitci; Telegram, Whatsapp, Discord ya da telefon bağlantısı gibi canlı iletişim kanallarıyla sunduğu bu hizmetten 7 gün 24 saat boyunca yararlanılabileceğini belirtiyor. Borsa, yalnızca Bitcoin’de değil, Bitci’de listelenen tüm kripto paralarda bu hizmeti veriyor. Bitci üzerinde şu anda Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, Litecoin ve Ripple yer alıyor. (Haberin Devamı)

 

Waves Yeni Blockchain Projesini Açıkladı!

Açık kaynaklı blockchain platformu Waves ve blockchain tabanlı oyun dağıtım platformu The Abyss yeni bir ortaklığa imza attıklarını duyurdular. Yapılan açıklamaya göre ikili dijital ürünlerin ve oyun içi eşyaların alınıp satıldığı bir tür blockchain tabanlı pazar oluşturacak. 5 Eylül tarihinde yayınlanan gönderiye göre oluşturulacak olan blockchain tabanlı pazar kullanıcıların Abyss Token’leri ile oyun içi eşyaları satın alıp bunları diğer kullanıcılara satabilmelerini sağlayacak. Abyss Token’lerinin Waves blockchain’i ile olan entegrasyon oyun geliştiricilerinin de Waves tabanlı oyunlar için daha büyük işlere imza atabilmelerini sağlayacak. (Haberin Devamı)

 

Mesajlaşma Devi LINE Kripto Para Borsa Lisansını Aldı!

Japonya merkezli mesajlaşma devi LINE‘ın kripto para ve blockchain odaklı kolu LVC Corporation, dünyanın en zor kripto para borsa lisansı veren ülkelerinden birisi olan Japonya’dan zaferle ayrıldı. LVC Corporation sonunda ülkede kripto para borsası açmak için gerekli olan lisansı aldı. LVC Corporation’un kripto para borsası BITMAX’ın Japonya içerisinde Line’ın 80 milyon kullanıcısına hizmet vereceği ve birden fazla kripto para birimini destekleyeceği vurgulanmaktaydı. Japonya’nın finansal regülatörü FSA şu an için sadece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve XRP‘nin platformda listelenmesine müsaade etti. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.