Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 5 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 5 Sep 2019


Binance, ABD Doları’na endeksli kripto para çıkarıyor!

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ABD Doları’na endeksli olacak bir kripto para piyasaya sürüyor. Bugün yapılan duyuruya göre, söz konusu kripto para, Binance USD (BUSD) olarak adlandırılacak ve 1:1 oranında ABD Doları ile desteklenecek. The Block’a konuşan bir Binance yetkilisi ise, BUSD’nin Ethereum blok zinciri üzerinde yer alacağını söyledi. BUSD, sabit fiyatlı kripto para ihraççısı Paxos ile iş birliği içinde oluşturulacak. BUSD’yi Paxos ihraç edecek ve aynı zamanda BUSD’nin itibari para rezervleri Paxos tarafından tutulacak. (Haberin Devamı)

 

Binance’ten Özel JEX Airdropu Geliyor!

Kripto para borsası Binance, JEX’i satın aldıktan sonra özel bir airdrop düzenleme kararı aldı. Şirket kısa süre önce JEX adlı dijital ticaret platformunu bünyesine kattı ve platformun adını Binance JEX olarak değiştirdi. Binance ayrıca bu platformun her ne kadar Binance ekosistemi içerisinde olsa da bağımsız bir şekilde faaliyet göstereceğini açıkladı. Binance, JEX’i bünyesine kattıktan sonra JEX tokenları için özel bir airdrop düzenleyeceğini açıkladı. Hesabında Binance Coin (BNB) barındıran kullanıcılar, dağıtılacak olan toplam JEX tokenlarından kendi paylarını alabilecekler. (Haberin Devamı)

 

ABD İstihbaratından Özel Kripto Para Projesi!

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Teşkilatı (NSA) kuantum bilgisayarlara karşı bile dayanıklı olan özel bir kripto para geliştiriyor olabilir. Bloomberg muhabiri William Turton geçtiğimiz günlerde Washington’da düzenlen bir siber güvenlik etkinliğine katıldı. Turton, etkinlik bittikten sonra sosyal medya hesabından bir gönderi paylaştı ve Ulusal Güvenlik Teşkilatı ile ilgili bu iddiayı öne sürdü. Microsoft News gibi kaynaklara göre Ulusal Güvenlik Teşkilatı’nın böyle bir proje geliştirmesindeki başlıca sebep Kuzey Kore, İran, Rusya ve Çin gibi ülkelerle siber alanda mücadele edebilmek. (Haberin Devamı)

 

Brexit’in Fintech ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi Nasıl Olacak?

Ekonomik zorluklar, ticaret savaşları ya da siyasi bölünmeler yatırımcıları her zaman güvenli liman varlıklarına yönlendiren etkenler olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl bu güvenli liman varlıkları altın ve Bitcoin oldu. Analistlere göre her ne kadar İngiltere’nin Brexit kararı fintech alanında kısa vadeli zorluklara sebep olsa da Bitcoin üzerindeki etkisi muhtemelen tam tersi olacak. (Haberin Devamı)

 

Ripple CTO’su: "XRP dağılımı beni endişelendiriyor!"

Ripple’ın XRP satışları ve merkezi bir yapıda olduğu iddiaları gündemde kalmayı sürdürüyor. Son aylarda XRP’nin fiyatı önemli ölçüde gerilediğinden dolayı, bazı yatırımcılar isyan bayrağı açtı. Bir grup yatırımcı, Ripple’ın XRP satışlarını durdurması için kampanyalar başlatırken bazıları da sert çatallanma ile tehdit etti. Bir yandan Ripple’ın CEO’su da XRP satışlarının gerekli olduğunu belirterek topluluğu sakinleştirmeye çalıştı. Tüm bunların ışığında Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz’dan dün ilginç bir çıkış geldi. Twitter’da takipçileriyle konuşan Schwartz, mevcut durumdan belli bir dereceye kadar endişelendiğini fakat özgür ve dürüst bir şekilde konuşamayacağından konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağını ifade etti. Schwartz ayrıca, XRP blok zincirinin özellikle merkeziyetsizlik ve güvenlik konularında geliştirilmesi için çeşitli fikirler üzerinde çalıştığını bildirdi. (Haberin Devamı)

 

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.