Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 3 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 3 Sep 2019


Bitcoin, Arjantin’de $1.000 Yüksekten İşlem Görüyor!

Latin Amerika’nın başı ekonomik sıkıntılardan kurtulamayan ülkesi Arjantin geçtiğimiz günlerde sermaye kontrolünü başlattığını açıklamıştı ve birçok uzman ilk gün itibariyle bunun birçok kişiyi lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) iteceğini vurguladı. Bitcoin’e olan talep sermaye kontrolleri ile bir anda artışa geçince, ülkedeki Bitcoin premium’u yanı ülkenin küresel piyasalarla olan fiyat farkı da artışa geçti. Bitcoin dün akşam saatlerinde küresel piyasalarda 9.900 dolar seviyelerinde dolaşırken Arjantin içerisindeki kripto para borsalarında 10.915 dolara kadar  alıcı bulmaktaydı. Özellikle eşler arası Bitcoin alım satım platformu LocalBitcoins üzerinde fiyat farkı bazen 1.000 doların da üzerine çıktı. (Haberin Devamı)

Arthur Hayes: Bitcoin İki Kat Yükselip 20 Bin Dolar Olacak!

Ünlü yatırımcı Arthur Hayes Bitcoin fiyatının yakın gelecekte 20 bin dolara çıkacağını düşünüyor. Kripto para piyasasının son birkaç ay içerisindeki performansını değerlendiren Hayes, piyasanın gayet sağlıklı durumda olduğuna ve yükselmeye devam edeceğine inanıyor. (Haberin Devamı)

Binance’in satın aldığı borsanın kripto parası saatler içinde %320 arttı!

Kripto para borsası Binance, dün Singapur merkezli kripto para borsası JEX’i satın aldığını duyurmuştu. Binance’in JEX’i satın almasının ardından JEX Token’ın (JEX) fiyatı tavan yaptı. CoinGecko’nun verileri token’ın 0.011 dolardan gün bitimine kadar yüzde 300’den fazla değer kazanarak 0.046 dolara yükseldiğini gösteriyor. (Haberin Devamı)

VanEck ve SolidX, Bitcoin ETF’sinin sınırlı bir versiyonunu bu hafta piyasaya sürüyor.

CoinDesk’in Wall Street Journal’dan aktardığı habere göre, şimdiye kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), birçok Bitcoin ETF başvurusunu geri çevirmiş olsa da iki şirket bu hafta Bitcoin ETF’sinin sınırlı bir versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. SEC’in masasında karar için bekleyen bir Bitcoin ETF başvuruları bulunan VanEck ile SolidX şirketleri, düzenleyici engelleri aşmak için alışılmadık bir yol izliyor. Bugün yayınlanan haberde, şirketlerin VanEck SolidX Bitcoin Trust’taki hisseleri, serbest yatırım fonları ve bankalar gibi kurumsal yatırımcılara sunulmasına izin veren fakat bireysel yatırımcıları kapsamayan bir SEC muafiyetini kullanacakları bildirildi. (Haberin Devamı)

Roger Ver’in Kripto Para Borsası Sonunda Çıkıyor!

Bitcoin Cash’in ünlü liderlerinden Roger Ver neredeyse aylardır kendi kripto para borsasını piyasaya süreceği haberi ile gündeme gelse de, bugüne kadar söz konusu borsa hakkında herhangi bir önemli gelişme gerçekleştirilememişti. Bir aydır artışa geçen spekülasyonlar sonrasında Roger Ver’in Bitcoin.com isimli kripto para borsası sonunda resmi olarak tanıtıldı. Bitcoin ve Bitcoin Cash’in tanıtımını yapan ve kullanımını arttırmayı hedefleyen Bitcoin.com sitesi içerisine çeşitli alım satım işlem çiftleri eklendi. (Haberin Devamı)

Tether, Petrol Destekli Stabil Koin Çıkarıyor.

Kripto para sektörünün en büyük stabil koini olan USDT’nin arkasındaki firma olan Tether, stabil kripto para konusunda farklı alternatifler üzerinde durmaya devam ediyor. Konuyla ilgili olarak, son dönemde adeta Tether sözcüsü gibi davranmaya başlayan ünlü Bitfinex yatırımcısı Zhao Dong, bir web sitesine bazı açıklamalar yaptı ve Tether’in emtia destekli bir stabil kripto para çıkararak, bu alanda riski minimize etmeyi planladığını ifade etti. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.