Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 13 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 13 Sep 2019


Huobi Global’den Türkiye’de ses getirecek etkinlik!

Huobi Group, Kemer Partners ile birlikte, Huobi'nin önde gelen isimleri ve Türk-Amerikan Bilgisayar Araştırmacısı Prof. Dr. Emin Gün Sirer'in yanı sıra Türk iş dünyasının önemli kişiliklerinin de yer alacağı bir etkinlik düzenliyor. Huobi Group, Kemer Partners ile birlikte, yıllık Avrasya Blockchain Zirvesi’nin ilkine 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Dijital paraya olan ilgi konusunda Avrupa’nın öncü pazarı haline gelen Türkiye’de gerçekleştirilecek olan zirve, bölgedeki en büyük Blockchain buluşması olacak. Zirveye ev sahipliği yapacak olan Huobi, Blockchain teknolojisinin Türkiye ve Avrupa’da daha da gelişmesi için lider Blockchain şirketlerini, profesyonellerini ve konuşmacılarını bir araya getirecek. Yıllık Avrasya Blockchain Zirvesi’nin ilki, ulusal ve uluslararası dijital para uygulayıcılarının yanı sıra sektör uzmanlarını buluşturacak ve Blockchain teknolojisinin daha da geliştirilmesi ve uygulama alanlarının genişlemesi konusunda tartışma zemini oluşturacak. Huobi, bu ilk zirvenin gerçekleştirilmesi için öncü bir rol üstlenerek Türkiye pazarındaki varlığını artırmayı hedefliyor. (Haberin Devamı)

 

XRP’de fork için ilk adım: Ripple One

Ripple’ın XRP satışları, bir süredir bazı XRP yatırımcılarını rahatsız ediyor. Şirketin XRP satışlarının önüne geçmek için Change.org’da bir kampanya bile başlatılmıştı. Bu kampanya, binlerce imzaya ulaşmıştı. Diğer yandan bazı topluluk üyeleri de XRP’yi fork (çatallanma) ile tehdit etmişti. Fork terimi, bir blok zincirini kopyalayarak yeni bir blok zinciri anlamını taşıyor. Ripple'ı XRP'yi çatallamakla tehdit eden topluluk üyeleri, somut adımlar atmaya başladı. Önde gelenlerinden biri, bu konuyu tartışmak üzere "Ripple One" adında bir platform oluşturdu. Ripple CEO'su da isteyen herkesin XRP'yi çatallayabileceğini söyledi. (Haberin Devamı)

 

EOS’ta İlk Hard Fork 23 Eylül’de!

Kripto para sektörünün en büyük koinlerinden ve ağlarından birisi olan EOS’ta, topluluk ilk hard fork öncesi büyük bir heyecan yaşıyor. Anlık bazda piyasa değerine göre sektörün en büyük yedinci kripto parası olan EOS’ta yaşanacak hard korkun 23 Eylül’de gerçekleşeceği ifade edilirken, topluluk üyelerinin ve market katılımcılarının EOSIO v1.8’i, önümüzdeki dönemde aktive edecekleri belirtildi. EOS Nation adlı web sitesine göre, bu önümüzdeki hard fork, EOS ağının yaşayacağı en kapsamlı güncellemeye tanıklık edecek. Bu durum aynı zamanda ağda bir hard fork yapılmasını gerektirecek çapta bir güncelleme olması ile de dikkat çekiyor. EOS Blok üreticilerinin 30’da 29’unun da bu hard forma onay verdiği ve belirlenen 23 Eylül tarihinde gerekli aktivasyonu yapacakları ifade edildi. (Haberin Devamı)

 

Merkeziyetsiz Borsa Kripto Para Sektöründe Bir İlki Gerçekleştirdi!

Akıllı kontratlar sayesinde kullanıcıların herhangi bir yönetime ihtiyaç duymadan kripto para alım satımı yapabildiği merkeziyetsiz borsalar, Binance gibi önde gelen merkezi borsaların hacim olarak oldukça gerisinde yer alsalar da kesinlikle geleceğin kripto para borsaları olarak görülüyorlar. Merkeziyetsiz borsaların bugüne kadar merkezi borsalara kıyasla en büyük eksikliklerinden birisi de herhangi bir itibari para kapılarının olmaması olarak bilinmekteydi. Ethereum blockchain’i tabanlı Kyber Network ise buna bir son vererek kripto para – itibari para alım satım işlemi sunan ilk DEX olarak tarihe geçti. Söz konusu olanak MakerDAO tarafından desteklenen kripto para startup firması Coindirect ile yapılan ortaklık sayesinde mümkün oldu. Kyber Network bu ortaklığın sonucu olarak kullanıcılara direkt olarak itibari paralarla kripto para birimi satın alma seçeneği sunabilecek. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.