Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 12 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 12 Sep 2019


Ethereum Classic, Atlantis Hard Fork Sürecini Başarıyla Tamamladı!

Ethereum Classic'in (ETC) arkasındaki ekip, alternatif kripto para biriminin (altcoin) işlevselliğini ve Ethereum (ETH) ile uyumluluğu artırmayı amaçlayan Atlantis ayrımını (hard fork) etkinleştirdi. ETC böylece Atlantis ayrımını daha önce tahmin edilen zamanda,12 Eylül - 13 Eylül 2019 tarihleri arasında, 8.772.000 numaralı blokta başarıyla gerçekleştirdi. ETC Labs'in Cointelegraph’a Haziran’da söylediği gibi: “Topluluğun zamanlamayı, kapsamı ve katılımı tartışmak için çok sayıda toplantısı oldu ve Atlantis çıkışının yönü ve zamanlaması konusunda birlikte karar verdik.” Bu ayrım, toplumun endişelerini de göz önünde bulundurarak güvenliği arttırmayı hedefliyor. ETC'nin Ethereum ile uyumluluğunu da sağlayarak kardeş blockchain ağlarının beraber çalışmasını kolaylaştıracak olan güncelleme aceleye gerek duymadan zamanla planlandı. Haziran ayında bildirildiği üzere, geliştiriciler ve katılımcılar ayrımın 15 Eylül’de gerçekleşmesini bekleyerek 8,75 milyon numaralı bloğa koymayı düşünmüştü. Ancak ETC Labs blok sayısını düşürerek ortaya çıkabilecek sorunlara karşı daha fazla kişinin hazırda bulunmasını sağlamak için tarihi hafta içine denk getirmişti. (Haberin Devamı)

 

Türkiye Kamuda Blockchain için Vites Yükseltiyor!

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin, Türkiye Yatırım Ajansı desteğiyle yayınladığı The Turkish Perspective dergisi Eylül 2019 sayısında Türkiye'de blockchain teknolojisinin yükselişini konu aldı. Aynı zamanda Blockchain 101 kitabının da eş yazarı olan Ahmet Usta tarafından kaleme alınan kapak konusunda, Türkiye'de blockchain alanında yapılan faaliyetlerin dünü ve bugünü anlatıldı. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye Platformu'nun dünyada model teşkil ettiğini belirten yazıda, Haziran 2018'de hayata geçirilen platformun bir yıl içinde 75 üyeye ulaştığı kaydediliyor. Blockchain Türkiye platformu, oluşturduğu çalışma gruplarıyla bugüne kadar beş rapor yayınlamış bulunuyor. (Haberin Devamı)

 

2.5 ayda değerinin yarısını kaybetti: BNB’deki düşüşün 3 nedeni!

Binance’in BNB’si için 2019, fırtına gibi bir yıl olacakken kripto paranın ikinci yarı performansı hayal kırıklığı yaratıyor. BNB, 22 Haziran 2019’da 39.59 dolara kadar tırmanmıştı. Kripto para, yalnızca altı ay öncesinde 4-5 dolar seviyelerinde geziniyordu. Bununla birlikte, Haziran’da gördüğü bu tarihi zirveden sonra BNB’nin değeri, neredeyse yarı yarıya azaldı. Bu sert aşağı yönlü hareketin ardında yatan birkaç önemli faktör var. Aralarında en önemlisi kuşkusuz ABD’lilerin Binance.com’u terk ediyor oluşu. (Haberin Devamı)

 

Bitcoin Cash Yatırımcılarını Sevindirecek Haber, Yeni Kurulan Borsadan Geldi!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi konumunda olan Bitcoin Cash, son dönemlerde ciddi bir gelişme kaydetmedi ve bu durum birçok BCH yatırımcısını endişelendirmeye başladı. BCH topluluğunun önde gelenlerinden birisi olan Roger Ver’in desteklediği Bitcoin.com son dönemlerde Bitcoin Cash için en önemli gelişmelerden birisine imza attı ve kendi adını taşıyan kripto para borsasını piyasaya sürdü. Bununla da kalmayan Bitcoin.com, yeni ortaya çıkan bir habere göre Bitcoin Cash türev ürünleri için çeşitli kurumlarla görüşmelere başladı. (Haberin Devamı)

 

Yeni Sabitkoin BUSD Haftaya Binance’te!

Binance, yeni geliştirdiği BUSD adlı sabitkoini (stablecoin) önümüzdeki hafta itibarıyla borsada listelemeye başlayacak. Binance kullanıcıları bu hamleyle birlikte fazladan bir sabitkoinle daha alım-satım yapabileceklerr. Binance bu tokenın gelişiminde Paxos ile işbirliği yapmıştı. Paxos, özellikle BUSD adlı tokenı geliştirebilmek için New York Mali Hizmetler Departmanı’ndan özel izinler almıştı. Mevcut yasalara tamamen uyumlu bir şekilde geliştirilen bu yeni token kısa süre içerisinde Binance’te alınıp-satılabilecek. Halihazırda USDT, USDC gibi sabitkoinleri destekleyen Binance bu hamleyle birlikte BUSD’yi de desteklemiş olacak. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.