Günün Öne Çıkan Kriptopara Haberleri / 10 Eylül 2019

By Yasin | Kripto | 10 Sep 2019


Winklevoss İkizlerinin Kripto Borsası Gemini Saklama Hizmetini Başlattı!

2014'te ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan New York merkezli kripto para borsası Gemini, kendi saklama hizmeti Gemini Custody'i başlattı. Gemini, 10 Eylül'de Cointelegraph ile paylaşılan basın bülteninde yeni başlatılan saklama çözümünün müşterilere bakiye kontrolü, hesap özeti indirme, para çekme ve bakiyeleri, işlemleri ve faaliyetleri doğrulamak için denetimcilere sadece görüntüleme izni verme imkanı sunacağını belirtti. Müşteriler ayrıca sakladıkları varlıklar ile Gemini üzerinde, soğuk depolardan aktarılmasını beklemeden alım satım yapabilecek. Gemini Custody söylenene göre Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Zcash, ERC-20 tokenları 0x (ZRX), Augur (REP), Basic Attention Token (BAT), Bread (BRD), Dai (DAI), Decentraland (MANA), Enjin (ENJ), Flexacoin (FXC), Gemini dollar (GUSD), Kyber Network (KNC), Loom Network (LOOM), Maker (MKR) ve OmiseGo (OMG) dahil 18 kripto para birimini destekleyecek. (Haberin Devamı)

 

Telegram’ın Kripto Tokeni, Kripto Borsası Blackmoon'da!

Cayman Adaları'na kayıtlı kripto para borsası Blackmoon, İsviçreli kripto gözetimcisi Gram Vault ortaklığıyla, şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram'ın yakında çıkacak olan Gram tokenini borsasına eklemeyi planlıyor.  Finance Magnates'in 10 Eylül'deki haberine göre, kripto ticaret hizmetlerini başlatmadan önce geleneksel bir finansal ürün sağlayıcı olarak kurulan Blackmoon, kullanıcıların banka kartlarını kullanarak Gram token satın almalarına olanak sağlayarak likiditeyi artırmayı planlıyor. (Haberin Devamı)

 

Facebook, Libra’nın Endeksli Olduğu İtibari Paraları Paylaştı!

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yaz döneminde büyük bir şok yaratarak kendi kripto para birimi Libra’yı tanıtmıştı. Stablecoin olarak duyurulan Libra‘nın birçok itibari paraya teminatlı olacağı ve değerini bunlarla koruyacağı duyuruldu. Facebook o tarihlerde Libra’nın hangi itibari paralara endeksli olacağını ise açıklamamıştı. Bloomberg tarafından 9 Eylül tarihinde yayınlanan bir habere göre Facebook ABD’li regülatörlere yaptığı sunumda kendi stablecoin’inin hangi itibari paralara ve rezervlere bağlı olacağını paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre Libra’nın endeksli olacağı itibari para birimleri arasında ABD Doları, Avro, Japon Yeni, İngiliz Sterlini ve Singapur Doları yer alıyor. Libra ilk piyasaya çıktığında bunun Çin Yuanına da endeksli olabileceği vurgulanmıştı ancak mevcut verilere ve Bloomberg’in haberine göre sosyal medya devi bunu sepetten çıkartmış gibi gözüküyor. (Haberin Devamı)

 

Binance Vadeli İşlem Platformlarını Hazırlıyor! İşte İlk İzlenimler…

Binance, kendi geliştirdiği vadeli işlem platformunun test aşamasını sonlandırdı. Bununla birlikte bazı kullanıcılar bu platformu test etme fırsatı yakaladılar. Kripto para dünyasının en büyük şirketlerinden Binance bir süre önce kendi vadeli işlem platformunu geliştirmeye başlamıştı. Binance’in bu duyurusu sektördeki pek çok kişi tarafından hoş karşılandı. Şirket aldığı olumlu tepkilerle birlikte bu platformu geliştirmeye devam etti ve kısa süre önce test sürecini bitirdi. Binance test sürecini bitirdikten sonra konu hakkında kullanıcı yorumu alabilmek için özel bir deneme süreci başlattı. Küçük bir grup kullanıcı bu süreç doğrultusunda Binance’in vadeli işlem platformunu kullanma fırsatı yakaladı. (Haberin Devamı)

 

Nisan’da boğanın müjdesini veren Bitcoin Sefalet Endeksi’nde kritik seviyeler!

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat tarafından geliştirilen bir teknik gösterge olan Bitcoin Sefalet Endeksi (BMI), yaz boyunca düştü. Endeks, 50’ye yaklaştı ve bu şirketin kurucu ortağı Tom Lee’ye göre Bitcoin fiyatlarının kısa vadede yeni bir yükselişe başlayabileceğinin bir işareti. Çıktıları 0-100 arasında değişen endekste boğa piyasalarında görülen yüksek rakamlar, piyasada coşkunun tavan yaptığı ve bir düzeltme gelebileceğini gösterirken düşük rakamlar ise çoğu yatırımcının “sefil” durumda olduğu ve yeni bir yükseliş yaşanabileceği anlamına geliyor. (Haberin Devamı)

How do you rate this article?


0

0


Kripto
Kripto

Kriptopara ve Blok zincir ile ilgili çiziktirmelerim..

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.