888Tron - Blok Zinciri Bazlı Adil Oyun Platformu

By hashin | Crypto Research | 3 May 2019


Bugün sizlere yavaş yavaş popüler olmaya başlayan oyun platformları içinde en iddialı olanlardan birini tanıtmak istiyorum. Blok zincirinin verdiği güçle adil ve şeffaf bir oyun ortamı oluşturulduğu için akıllarınızda soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla vakit geçirebilirebileceğiniz 888Tron projesine gelin birlikte bakalım.


Önce gelin, bu sektördeki problemlere odaklanalım. Bu sayede 888Tron projesinin bu problemlere olan bakış açısını ve çözüm yollarını da daha sağlıklı bir şekilde irdeleyebiliriz. Online oyun platformlarına bir çoğunuzun aşina olduğuna eminim. Onlarca platform var ve bunların çoğunda aslında var olan ortak bir sorundan bahsedebiliriz. Kime sorarsanız sorun size bu oyun platformlarının çok da dürüst bir hizmet sunmadığını söyleyecektir. Kazanç yoksa çok problem yaşamazsınız büyük ihtimalle ama, kazanmaya başladığınızda, iş hak ettiğiniz ödülleri almaya geldiğinde bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Tabi sistemin şeffaf ve adil bir yapıda olmadığını da düşünüyor olabilirsiniz. Kolu çektiğinizde karşınıza gelecek simgeler gerçekten rastgele ve tesadüfen mi geliyor yoksa daha önceden programlanmış bir yapıda sadece sizi yönlendiriyor mu? Evet bu problemler bu sektör için gerçekten büyük problemler. Zaten gelinen noktada sektörün büyüme eğilimi gösterememesinin de en büyük sebepleri bu ana iki problem.

Bu şekilde baktığımızda önümüze iki seçenek çıkıyor, ya onların kurallarına göre oynamaya devam edeceğiz yada kendimize yeni mecralar aramaya başlayacağız. İkinci seçeneğe yakınsanız, sizin için güzel bir seçenek sunabilirim.


888Tron adından da anlaşılabileceği gibi bir Tron projesi. Bu platform tüm çevrimiçi eğlence sektörünü yeni ve daha iyi bir seviyeye getirecek, merkeziyetsiz Tron blok zinciri ağında çalışan bir protokolden oluşuyor.

Blok zinciri ağında çalışması, merkezi platformların aksine, işlemlerin şeffaflığı ve güvenilirliğini sağlar. Bu aynı zamanda kullanıcılar herhangi bir kısıtlamaya uğramadan 888Tron platformunda bulunan her eğlence ürününe, diğer kullanıcılarla eşdeğer biçimde ulaşabilir anlamına de gelir. 888Tron platformunun temel prensibi, sistemdeki tüm kullanıcıların eşdeğer olduğu ve hiçbirinin diğerinden sistemsel anlamda bir üstünlüğünün bulunmadığıdır. Tüm kullanıcılar sistem belirteçlerini sadece 888Tron oyunlarını oynayarak elde edebilirler. Bu sayede tüm kullanıcılar kendilerini bir oyuncu olarak ispatlamaya çalışırken diğer yandan profesyonel etkinlikler için de para biriktirebilirler.

Platform bu tasarım özelliğini incelediğimizde karşınıza daha önce çıkmamış bir kaç noktaya dikkat kesilebilirsiniz.

Öncelikle bu yapı sayesinde elinde yüksek miktarda para tutan kesimler olmayacak. Bu sayede oyunlarda daha az manipülasyonlar ve daha çok potansiyel kazanç imkanları doğacaktır. İkinci olarak tüm katılımcılar projenin gelişiminde aktif bir rol üstelenecek ve bu şekilde motive olacaklar. Aidiyet duygusunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Kullanıcılar kendilerini en yetenekli hissettikleri oyunları oynayarak karşılığında belirteçler elde edecekler. Siz daha çok kazandıkça 888Tron'un kazancı da arttığı için, kazanmanız herkesin faydasına...

Bu üç konuyu düşündüğümüzde projenin oldukça gerçekçi bir yapıda tasarlandığını görebiliriz. 888Tron kullanıcıların paralarını kaybetmelerini bekleyerek küçük meblalar peşinde koşan değil, tam tersi onları daha fazla kazanç için motive edecek küresel bir hedefle ilerleyecek bir proje. Geliştiricilerin yegane amacı, eğlenmek için zaman harcarken bir yandan da farklı kaygılar duymadan, sadece eğlenceye odaklanabilecek bir plaftormda sadece tüm kripto para sevenleri değil aynı zamanda blok zinciri fikrine inanan ve bu teknolojinin değerlerini kabul eden insanları bir araya getirmek...

Gelin biraz da 888Tron projesinin diğer projelerden ayrıldığı benzersiz özelliklerine değinelim. Projedeki hiçbir şey tesadüfe bırakılmamış, son derece detaylı ve titizlikle hazırlanmış. Geliştiriciler tarafından platformun çalışacağı blok zinciri ağ seçiminden, oyunlara ve sisteme para yükleme prensiplerine kadar detaylıca düşünülmüş bir çok özellik var.

888Tron platformu için Tron ağı en mantıklı seçimdi, çünkü ağ zaten oyun ve eğlence odaklı geliştirilmiş, özelleşmiş bir blok zincirine sahip. Ayrıca bu blok zinciri, gerekli tüm teknik özelliklere, yeterli veri aktarım hızına ve minimum düzeyde maliyete sahip olduğu için gerekli tüm nitelikleri karşılıyor. Oyunlara baktığımızda da, her biri kendine özgü, istikrarlı ve matematiksel kararlılıkta oyunlar planlanmış. Bunların hepsini, yüklemenize veya indirmenize gerek olmadan sahip olduğunuz uygun özelliklere sahip herhangi bir cihaz üzerinden oynayabilirsiniz.

Platformun ilk aşamalarında, insanların projeyi fark etme, kendilerini görme ve 888Tron'un mükemmel çalışmasını test etmeleri için geliştiriciler bir müddet geri planda kalmayı tercih edecekler. Bir müddet sonra ekip, çeşitli etkinliklerde göz önüne çıkarak, projenin gelişim ve başarılarından bahsederek, projeyi daha büyük kitlelere ulaştırmak için çalışmalarını hızlandıracaklar. Tabii ki yasal bir yapıda tüm dünyada bu oyunları oynatabilmek nihai hedefleri olacak.

Proje Tron blok zinciri ağı üzerinde çalıştığı için projenin belirteci de bir TRX belirteci olan 888Tron olacak. Geliştiriciler, sadece oyun oynayarak ve madencilik yaparak elde edilebilecek toplam 100 milyon belirteç üretilecek. Belirteçlerin dağılımı aşağıda paylaşılan grafiğe göre yapılacak. 

Toplam belirtecin yüzde 65i oyunculara tahsis edilecek. Takım yüzde 20sine sahip olurken, ortaklar da yüzde 10 kadar rezerve sahip. Yüzde 5'lik bölümü de rezerv olarak tutulacak. 

190903265-ec36a8c31727855a839afa4f2b81f64ee64fe00797ae9c9d34ba0a9810ce59f5.png

 

Sonuç olarak 888Tron aktif bir şekilde vakit geçirmek isteyenler için ideal bir ortam sunuyor. Modern teknoloji ve gelişmiş oyunlar sayesinde sadece oyun oynamakla kalmayıp, bir yandan da adil ve şeffaf bir platformda kazanç da sağlamak mümkün oluyor. 888Tron'un ana prensibi her oyuncuya aynı dürüst yaklaşımı göstermek ve oyuncuların yeteneklerini daha fazla ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır.

Tüm bu sebeplerden ötürü 888Tron projesini dikkate alıp incelemenizi ve detaylarına dair bilgi sahibi olmanızı öneriyorum. Bunun için de faydalanabileceğiniz bağlantıları yazımın sonuna ekliyorum. 

 

Website

Whitepaper

Telegram

Facebook

Twitter

Instagram

Youtube

Authorship

Bitcointalk Username: bountyfresh

Bitcointalk Profile Link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2464475

Tron Wallet: TFESuVQqJaRSwEDokHPhK3MQuBmHzCxDqf

How do you rate this article?

0


hashin
hashin

I'm a bounty hunter and crypto investor. I have 3 years experience.


Crypto Research
Crypto Research

Lets find best crypto opportunities...

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.