500X Potansiyelli 3 Altcoin

By illetyus | illetyus | 18 May 2022


2021 yılı birçok kripto paranın önemli yükselişlerine sahne oldu. Trilyon dolara ulaşan piyasa karşısında birçok ülke kripto paralarla ilgili düzenlemeye gitmek zorunda kaldı.

2022 senesinde de milyonlarca insanın bir gözü kripto paralarda olacak. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin, ortalama 30 bin dolardan işlem görürken, onu takip eden Ethereum’un fiyatı 2500 doları geçmiş durumda.  

Kripto dünyasına daha uzun vadeli bakan yatırımcılar, daha fazla kãr elde etmek için bu iki coin dışında kalan, 5-10 yıl içerisinde 100, 200 hatta 500 kat yapma potansiyeli olan projelere daha fazla ilgi duyuyor.

2022’nin ortasına yaklaşırken, radarınıza almanız gereken, uzun vadede 500x yapma potansiyeli bulunan 3 altcoin hakkında detaylar şu şekilde;

1.) BGL – Bitgesell

Bitgesell, Alman ekonomist Silvio Gesell’in savunduğu ekonomik modeli ekosisteminde uygulayan, Bitcoin’in yükseltilmiş versiyonu olarak görülebilecek bir değer deposudur. Tokeni BGL’dir.

Bitgesell, blok zinciri dünyanın her yerine ulaştırmak ve gerçek bir dijital altın olma amacı ile 2020 yılında kuruldu. Proje geliştirilirken Bitcoin’den ilham alındı. Fakat Bitgesell kendi ağında, Bitcoin’den farklı olarak blok zinciri insanlar için daha güvenilir ve verimli hale getirecek yenilikleri ekledi. Bu açıdan BGL, bir nevi “BTC v2” olarak görülebilir.

BGL Ekonomisi

BGL, Gesell’in ekonomik modeline uygun olarak her yıl dijital kıtlığı arttırır. Ağdaki tüm işlem ücretlerinin %90’ı yakılarak yaşanabilecek bir enflasyonun önüne geçilir. Bitcoin’de 4 yılda bir olan halving (blok ödülleri yarılaması) Bitgesell’de her yıl gerçekleştirilir.

Bitgesell kurduğu model ile BGL madencilerinin her zaman verimli ve hızlı bir şekilde üretim yapmasına olanak verir.

BGL’nin Geleceği

Hızlı ve güvenilir bir ekosisteme sahip olan BGL, kendini Bitcoin’in geleceği olarak görüyor. Kazançlı ve sürdürülebilir bir finansal yapı oluşturan BGL, yatırımcıların ilgisini çekecek önemli avantajlara sahip. Ayrıca BGL, 2054 yılında sıfır emisyon seviyesine ulaşacak. 2054 yılından sonra sürekli azalan arz, BGL değerinin katlanarak artmasını sağlayacak.  

b99f77a2812e4c0ce52c2c35bfc1e4e184c57d9a9545537677be7821e24dd278.jpg

2.) Cardstack 

Github verilerine en çok geliştirme yapan 4.sırada yer alan projedir.  Diğer ilk 5'teki projeler ise Trust wallet, solona, avalanche ve minadır. Cardstack en çok geliştirme yapan projeler arasında 4.sırada yer almasına rağmen fiyat olarak coinmarketcap listesinde 1000.sırada bulunuyor.  En çok geliştirme yapan ilk 5'teki diğer projeler gibi fiyatlanması durumunda. 500x'e varan yükselişler gösterebilir. 

3.) BAND - BAND Protocol

BAND Protocol gerçek dünyadaki verileri işleyerek akıllı sözleşmelere dönüştürüp hem güvenilirliğini arttırmayı hem de bu bilgilerin ticarinin yapılmasını sağlayan  bir platformdur. Tokeni BAND’dir.

BandChain üzerinde çalışan proje, oracle ağ modeline sahiptir. Bu sayede verileri blok zincire işlerken aynı zamanda doğrulama görevini de yapar.

BAND Protocol ile gerçek dünyadaki hemen her bilgi akıllı sözleşmelere dönüştürülebilir. Hava durumu, maç sonuçları, piyasa bilgileri, pariteler gibi pek çok veri blok zincirine aktarılabilir.

BAND Protocol, blok zincire yabancı olan kullanıcıların bile kolayca kullanabileceği bir ara yüze sahiptir. İşlemler hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Çapraz zincir desteği sayesinde BandChain üzerine işlenen veriler, başka blok zincirlere aktarılabilir.

Protokolde gerçekleşen işlemler BAND coin ile yapılır. Yine zincirler arası veri transferlerinde kullanıcıların BAND kullanması gerekir.

Soravis Srinawakoon, Paul Chonpimai ve Sorawit Suriyakarn tarafından 2017 yılında kurulan Band Protocol, benzer oracle çözümlerine göre daha verimli ve hızlı olacak şekilde geliştirildi. Projenin sunduğu çözümler, geleceğin temel ihtiyaçlarından biri haline gelebilir. Böyle bir durumda rakip oracle çözümleri arasında öne çıkan BAND’in fiyatı oldukça artabilir.

BAND token Binance, OKX, FTX, BitCoke gibi büyük borsalarda işlem görüyor. Verilen bilgilere göre toplam BAND arzı 100 milyon token ile sınırlı.

 

(Bu yazıdaki düşünceler yazarın kişisel düşünceleridir, yatırım tavsiyesi değildir.) 

 

How do you rate this article?

0illetyus
illetyus

Kişisel Türkçe Blog.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.