Elrond'un olağanüstü katkıları iki temel yapı taşına dayanıyor.

By freimiller | freimiller | 3 Oct 2019


Geçmişten günümüze bir çok buluş ortaya çıkmıştır. Bu buluşlardan bir kısmına şahit olmuşuz bir kısmını da tarihten geçmişe yönelik bilgileri edinerek öğrenmişizdir. Bu buluşların hepsi birer birer elbette çok değerlidir. Konumuza uygun olması ve çağın yepyeni bir buluşu olarak ortaya çıkan, bu çok değerli buluşlardan birisi de şüphesiz Blockchain’dir. Blockchain bizler için yeni çözümler bulan merkezi olmayan üstün güvenlikli ve şeffaf bir platforma sahip olan bir ekosistemdir.  Blockchain’i kısaca şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtık veri tabanıdır. Adından da anlaşılacağı gibi zincirleme bir modelle inşa edilen, takip edilebilen ama kırılamayan Blockchain teknolojisi, bir merkeze bağlı olmaksızın işlem yapmaya izin vermektedir. Böylece işlemler direkt olarak alıcı ile satıcı arasında ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Pek çok alanda sağlam projelerle karşımıza çıkan bu platform artık market değeri yüksek yeni bir ticari ve finans sektörü oluşturmuştur. Bu Blockchain platformu için de yeni oluşumlar ve çözümler üreten bir proje ortaya çıkmıştır

Elrond'un olağanüstü katkıları iki temel yapı taşına dayanıyor: Uyarlanabilir Devlet Paylaşımı ve Güvenli Bahis Kanıtı konsensüsü, hızlı ve güvenli ademi merkeziyetçi ağlar sağladı. , sezgisel ve ilgi çekici dApp'ler. Blockchain teknolojisini kitle benimseme yolunda ilerletmek için birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Elrond (veya "Proje"), iki temel unsur kullanarak güvenlik, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sağlamaya odaklanmış, yüksek verimli bir kamu blok zinciridir: Uyarlanabilir Durum Paylaşımı ve yeni bir Güvenli Alım Kanıtı ("SPoS") fikir birliği mekanizması.

Elrond'un test ağı zaten canlı ve 10 saniyelik TPS'ye kadar 5 saniyelik gecikme süresi ve minimum maliyetle (5 parçaya bağlı olarak) işlem yapabilir. Proje, programlanabilir para ve dApp'lerin kolay konuşlandırılması için bir platform olmayı ve böylece açık, izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin bel kemiğini oluşturmayı amaçlamaktadır.

 

Elrond'un hedefi, yüksek hacimli, hızlı işlem hızı ve düşük işlem maliyeti platformu olmaktır, bu da gerçek dünya kullanım durumlarında etkin ve rekabetçi kullanıcı deneyimini mümkün kılmaktadır.

Elrond, yüksek ölçeklenebilirliği, hızlı işlem hızı ve düşük işlem maliyetinin makineden makineye işlemler ve IoT ekonomisi için uygun olduğuna inanıyor.

Elrond token'in (ERD) kullanımları şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: işlem ücretleri için ödeme ve dApp'leri ağa dağıtma bedeli için ödeme ve ağa çeşitli katkılar için ödüller.

İlk birkaç yıl boyunca, Projenin ana odağı Elrond'u internet ekosistemi içinde küresel bir kamu aracı olarak kurarak, yalnızca ERD belirteçleri ile erişilebilen ölçeklenebilir, verimli ve birlikte çalışabilir bir blok zinciri mimarisi sunmak olacaktır. Ağdaki tüm faaliyetler (yani işlem yapma, akıllı sözleşmeler yapma, belirleme gibi hizmetler sağlama veya bir doğrulama düğümü çalıştırma) ERD belirteci tarafından beslenecektir. Hem yeni başlayanlar hem de büyük ölçekli işletmeler Elrond ağının üstüne merkezi olmayan uygulamalar inşa edebilecek ve Elrond'u ürün ve hizmetler için altyapı çözümlerinin bir parçası olarak entegre edebilecekler.

 

Yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için şuanda ico satışları hala devam ettiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Barındırdığı özellikleri sayesinde insan hayatını kolaylaştıracak bu projenin ilginizi çekeceğini düşüyorum. Sizlerde resmi web sitesini ve sosyal medya araçlarını inceleyebilirsiniz. Bunun için gerekli linkleri makalemin sonunda bulabilirsiniz. Projeyi daha yakından takip etmek için sosyal medya araçlarını yakından takip etmenizi, ayrıca sade ve karışık olmayan bir şekilde hazırlanmış whitepaper okumanızı tavsiye ederim.

 

 

Website : https://elrond.com/

Whitepaper : https://elrond.com/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf

Telegram : https://t.me/ElrondNetwork

Twitter : https://twitter.com/elrondnetwork

Medium : https://medium.com/elrondnetwork

 

Elrond username : orangecat

 

How do you rate this article?


0

0

freimiller
freimiller

bounty hunter


freimiller
freimiller

I want to help people learn something new. this is actually a very important job. in doing so I'm constantly renewing myself. I'm constantly learning. I'm teaching.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.