Pionex Trading Bot

Pionex Marjin Grid Bot Nasıl Kullanılır?

By srknzk | Pionex Kriptopara borsasi | 5 May 2022


Marjin Grid botu çalıştırmak için bir varlık ödünç almanız, bunun 

içinde, ana yatırım biriminizi ipotek etmeniz gerekir. Geniş bir kullanım senaryoları yelpazesine sahiptir, sadece dalgalanan piyasada değil aynı zamanda yükselen veya düşen trende de uygundur.

ETH'nin artık yükseldiğini varsayarsak, oluşturulan grid bot şu anda uygun olmayabilir ve aralığın dışına çıkması kolaydır.  

USDT ödünç almak için ETH'nizi ipotek edebilirsiniz. Marjin Grid bot oluşturarak kazanç elde etmek için bu USDT'yi kullanabilirsiniz. Öncelikle ipotek ettiğiniz ETH fiyatındaki artıştan dolayı satılmayacak. İkincisi, ödünç aldığınız USDT, ETH'nin artması nedeniyle grid kârı da kazanacaktır164ac927e38da7f26c65dc62f8848d7fb93519fe09c224220c4a6e87874bcad4.png

Piyasa şu anda iyi değilse ve düşmeye devam ederse, grid bot çalıştırmak için kısa pozisyon için ETH ödünç alabilirsiniz. Grid, ETH'yi yüksek bir fiyata satmanıza ve ardından düşük bir fiyata almanıza yardımcı olacaktır. Yalnızca grid arbitrajı yoluyla ETH kazanamazsınız, aynı zamanda ETH'nin fiyatı düştüğü için ETH'yi iade etme maliyeti de çok düşer, hem arbitraj hem de trend kazancı sağlarsınız.

 

" ETH ipotek edip USDT borç alırsanız piyasanın yükselmesinden kazanç elde edersiniz yani uzun satın satın almış olursunuz"

"USDT ipotek edip ETH borç alırsanız piyasanın düşmesinden kazanç sağlarsınız. Yani kısa satın almış olursunuz"

Marjin Grid Nasıl Kullanılır?

İlk olarak, lütfen pionex.com web sitesini açın, ardından pionex hesabınıza giriş yapın, ardından sayfanın sağ tarafında Margin Grid botunu bulun ve bot parametre ayar sayfasına girmek için sağdaki [OLUŞTUR] butonuna tıklayın.d0dbbb13d422a72d4516f4ead3a34ae9fd060f04fee9553e32d9bf113eff1a70.png84f95392007aecbd47ed032654e011303e733bf53156dfc7c2b4cf7effffd94b.png

 

Parametrelerin Açıklaması:

 Üst fiyat: Fiyat aralığın üst fiyatından yüksek olduğunda, bot artık Grid aralığının dışında olduğu için emirleri yerine getirmeyecektir.

 Alt fiyat: Fiyat aralığın alt fiyatından düşük olduğunda, bot artık Grid aralığının dışındaki emirleri yerine getirmeyecektir.

 Gridler: Aralık üst limit fiyatına ve aralık alt limit fiyatına karşılık aralıkta oluşturulan işlem noktası miktarına sayısına karşılık gelen paylar

 Marj: Kilitlenmek üzere bota konulan varlıkların miktarı.

 Kaldıraç ayarı: Bot, 0.2X, 0.5X, 1X, 2X, 3X, 4X kaldıraç seçenekleri sağlayabilir.

 Ödünç alınabilir fon: Mevcut platformda ödünç alınabilecek toplam fon miktarı.

 Güncel günlük faiz: Mevcut piyasadaki gerçek zamanlı borç verme oranı.

 Tahmini tasfiye fiyatı: Döviz fiyatı tahmini tasfiye fiyatına düşerse, bot riski kontrol etmek için zorunlu bir tasfiye gerçekleştirir.

 

Gelişmiş Ayarlar:

 Tetikleyici fiyat: fiyatı bu fiyata ulaştığında bot emri oluşturulmak üzere tetiklenir. (Örneğin, ETH'nin mevcut fiyatı 4500USDT/birim'dir ve tetikleyici fiyatı 5000USDT olarak ayarlanır. ETH fiyatı 5000USDT'ye ulaştığında, bot siparişi oluşturmak için tetiklenir).

 Zararı durdur: Döviz fiyatı bu fiyata düştüğünde, bot emri otomatik olarak kapatılacak ve bot tarafından ödünç alınan varlıklar iade edilecektir.

 Kar al: Döviz fiyatı bu fiyata yükseldiğinde, bot emri otomatik olarak kapatılacak ve bot tarafından ödünç alınan varlıklar iade edilecektir.

 Kayma kontrolü: İlk açık nihai işlem ortalama fiyatının ve siparişin verildiği andaki fiyatın belirli bir yüzde aralığındaki sapmasını kontrol etmek için parametre ayarı yoluyla. (Kripto piyasasının büyük volatilitesi nedeniyle, tüccarlar alım satım yaparken, nihai işlem fiyatı genellikle emrin verildiği andaki fiyatla tutarsızdır. Şu anda, emir limit fiyatını oluşturarak kaymayı kontrol edebilirsiniz).

 Izgara modu-aritmetiği: Bir ızgara stratejisi oluştururken, aritmetik ızgaranın her bir ızgarasının fiyat aralığı eşittir (örneğin, 1, 2, 3, 4).

 Izgara modu-Geometrik: Bir ızgara stratejisi oluştururken, geometrik ızgaranın her bir ızgarasının fiyat aralığı orantılıdır (örneğin, 1, 2, 4, 8).

9ead3b90bacb8c401231b1e6999fce03cbdeb3bef073968de33c35d58e5807e3.png

Emir Parametrelerinin Açıklaması

 Yatırım: Margin Grid botu oluşturulduğunda yatırılan ipotek varlıklarının miktarı.

 Toplam kâr: Grid kârı + Gerçekleşmemiş kâr

 Grid kârı: Botlar düşükten alıp yüksekten satar ve arbitrajdan kâr elde eder.

 Gerçekleşmemiş kar: (Mevcut fiyat-pozisyon satın alma maliyeti) * Botda tutulan coinlerin sayısı

 Grid yıllıklandırılmış: [(Grid karı/Yatırım)/(Devam eden süre/365)]*%100

 Yıllıklandırılmış toplam: [(Toplam kar/Yatırım)/(Devam eden süre/365)]*%100

 Şu anda, Marj grid tarafından desteklenen kaldıraç ayarı 0,2X, 0,5X, 1X, 2X, 3X, 4X'tir ve yatırımcılar risk toleranslarına göre farklı kaldıraçlar seçebilirler. Parametreler ayarlandığında, bir emir açmadan önce mevcut tahmini tasfiye fiyatını görebilirsiniz, yani varlık fiyatı tasfiye fiyatına ulaşırsa, grid emriniz otomatik olarak kapatılacak ve ipotek varlıklarınız tasfiye edilecektir. Lütfen dikkatli olun.

Margin Grid Bot'un İki Modeli:

 USDT ödünç almak için coinlerinizi kilitleyin.

 Bu mod, coinlerinizi USDT ödünç almak amacı ile kilitlemek içindir. Örneğin, ETH/USDT ticaret çifti Marjin Grid oluşturmak için USDT'yi ödünç almak amacı ile ETH'nizi ipotek etmeniz gerekir. Toplam ödünç verilebilir tutar, Kaldıraç katları ve ipotekli varlık fiyatlarına dayalı olacaktır.

 

 USDT'nizi coin ödünç almak için kilitleyin

 Bu mod, tuttuğunuz USDT'nin coin ödünç almak için ipotek edileceği anlamına gelir. Örneğin, ETH/USDT ticaret çifti Marjin Grid oluşturmak amacı ile, ETH ödünç almak için USDT'nizi ipotek etmeniz gerekir ve toplam ödünç verilebilir tutar, kaldıraç çarpanı ve ipotekli varlığın değerine göre hesaplanır.

 

UYARILAR:

 Marjin Grid oluşturmak için belirli bir miktar faiz ödemeniz gerekir. Faiz hesaplama yöntemi, cari piyasadaki günlük faiz oranı esas alınarak hesaplanacaktır (günlük faiz oranı değişkendir, borç alan ile borç veren arasındaki arz ve talep ilişkisine göre belirlenir ve günde bir kez güncellenir)

 Margin Grid'de dikkat edilmesi gereken bir diğer parametre de tasfiye fiyatıdır. Varlık fiyatı tahmini tasfiye fiyatına düştüğünde bot otomatik olarak kapanacaktır. Ayrıca, Margin Grid'in çalışması sırasında oluşan grid karı, botun emrinin yetersiz marj nedeniyle tasfiye edilmesini önlemek için marja otomatik olarak eklenecektir. Aynı zamanda, tasfiye fiyatını azaltmak için marjı manuel olarak ekleyebilirsiniz. Varlık fiyatı tasfiye fiyatını tetiklediğinde, yatırımınızı ve marjınızı kaybedersiniz.

 

Pionex Resmi Hesapları

Telegram Türk Topluluğu: https://t.me/PionexTurkish

Telegram: https://t.me/pionexen

Twitter: https://twitter.com/pionex_com

Reddit: https://www.reddit.com/r/Pionex

Discord: https://discord.gg/XbqMCHHyXG

Facebook: https://www.facebook.com/pionexglobalhttps://www.facebook.com/pionexglobal

How do you rate this article?


0

0

srknzk
srknzk

Cryptocurrency enthusiant. Community manager


Pionex Kriptopara borsasi
Pionex Kriptopara borsasi

Pionex kriptopara borsası ve bot kullanımı hakkında faydalı bilgiler

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.