Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto

Yatırım Yapmadan BGL Kazanabileceğiniz 4 Yöntem

By illetyus | illetyus | 7 Jul 2022


Bitgesell

Kriptodan para kazanmak için farklı yollar mevcut. Bunlardan biri klasik al sat yöntemi. Birikiminizi değerleneceğini düşündüğünüz kripto paraya yatırarak değerlenmesini bekleyebilir ve paranızı katlayabilirsiniz. Bunun haricinde kullandığınız borsadaki farklı finansal çözümleri de kullanabilirsiniz.

Yatırım yapmadan kripto para kazanmak istiyorsanız yine deneyebileceğiniz yollar var. Okuduğunuz bu yazıyı da yatırım yapmadan kripto para kazanmak isteyenler için hazırladık.

Bitgesell – BGL

Potansiyeli yüksek bir kripto para olan Bitgesell, diğerleri kadar popüler olmasa da aslında bir Bitcoin çatalı. Bitcoin’in sağlam yönlerini alıp, eksik noktalarını tamamlayan bir proje olarak piyasada ikinci yılını geride bıraktı ve bu sürede değerini arttırdı.

Yatırım yapmadan, basit ve kolay bir şekilde BGL kazanmak isterseniz aşağıda sıraladığımız 4 yöntemden kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz. Detaylar da şöyle;    

Bitgesell Node

Node kurmak bildiğiniz gibi yatırım yapmadan kripto para kazanmanın en kolay yoldur. Madencilik gibi ekstra donanım ya da enerji maliyeti getirmez.

Bitgesell’de node kurulumu yapmak oldukça kolay ve basittir. Bitgesell web sitesi adresine; https://bitgesell.ca/  giderek “download” sekmesinden size uygun sürümü bulup indirmeniz yeterli. Ardından standart kurulum yaparak haftalık ve aylık verilen BGL ödüllerini kazanma şansı bulabilirsiniz.

Node aslında garanti bir gelir sağlamaz. Hatta birçok kripto para ekosisteminde node kayıtları gönüllüler tarafından tutulur. Fakat Bitgesell ekosistemine katkıda bulunan kullanıcılarına ödül dağıtarak node kurulumunu teşvik eder. Her hafta Bitgesell Düğüm’ü çalıştıran 20 kişiye 20 dolar değerinde $BGL verilir. Aylık en fazla işlem yapan kullanıcının cüzdanına ise 100 BGL tanımlanır.

Şu anda yaklaşık 200 kişinin Bitgesell Düğümü çalıştırıyor. Yani bir kişinin haftada 20 dolar kazanma şansı 1/20 civarında. Kazanma oranı pek de yüksek değil. Her hafta olmasa da ayda en azından birkaç kere verilen ödülleri alma şansınız var.

Node kurulumu için ekstra bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Kendi kişisel bilgisayarlarınızdan da Bitgesell düğümü çalıştırabilirsiniz. Sistem gereksinimleri şöyle;

-512Mb RAM

-1 çekirdekli 2.0GHz CPU

-En 1GB boş alan

Blog0x.com’da İçerik Üretmek

blog0x.com

Yatırımsız BGL kazanmanızın diğer bir yolu blog0x.com’da içerik üretmek. Sağ üst köşeden kayıt olduktan sonra ürettiğiniz her bir içerik için BGL kazanabilirsiniz.

Kazandığınız BGL tokenler hesabınıza otomatik olarak tanımlanır. Yine çekim işlemlerini profilinizdeki “Whitdraw” seçeneğinden yapabilirsiniz. Bunun için bir BGL cüzdanınızın olması gerekli. Eğer bir Bitgesell Wallet hesabınız yoksa “Buradan” nasıl açacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sitede ürettiğiniz içeriklerle düzenlenen yarışmalara katılabilir ve ekstra ödüller kazanabilirsiniz. Düzenlenen yarışmalarda sadece BGL token değil NFT ve çeşitli rozetler kazanma şansınız da var. Gerçekleşecek yarışmaları kaçırmamak için Discord topluluğuna katılmanızda fayda var.

Bitgesell Army - Airdrop

Bitgesell Army

 

Twitter kullanıcısıysanız her gün Bitgesell Army hesabından düzenlenen çekilişlere katılabilirsiniz. Şu anda sayfada günlük 50 $BGL ödül dağıtılıyor. İlerleyen zamanlarda miktar da yükselebilir. Ayrıca çekişile katılmak da kolay. Kimseyi etiketlemeden sadece beğenip RT yapmanız yeterli.

Bitgesell Ağında Çalışmak

Bu yöntem diğerlerine göre bilgi ve deneyim isteyen bir konu. Bitgesell ekosistemindeki açıkları, eksiklikleri bularak dağıtılan teşvik ödüllerini alabilirsiniz. Ayrıca ekosisteme katkı sağlayacak önerilerinizi toplulukla paylaşarak BGL kazanma şansınız da var.

How do you rate this article?

0illetyus
illetyus

Kişisel Türkçe Blog.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.