Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto

CoPuppy - En iyi GameFi projelerinden biri

By illetyus | illetyus | 11 Sep 2021


Merhabalar, bu yazımda sizlere  CoPuppy isimli projeden bahsedeceğim. CoPuppy için kısaca bir gamefi-metaverse projesi yani oyunlaştırılmış finans alanında geliştirilen finansı defi ve nft pazarlarını eğlenceli hale getiren amacı taşıyan bir proje diyebiliriz. Bir puppy sahibi olarak platformun finansal gelirlerinden pay alabilir, NFT kiralama ve NFT'ler için değer biçme servisi gibi ek özellikleride platform üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 

CoPuppy için Son bir ay içerisinde yaptığım incelemeler arasında sanırım en çok hoşuma giden projelerden birisi oldu. Klasik DAO'lar genellikle erc20 tokenler ile yönetiliyor. Fakat aslında düşününce platforma ait bir NFT sahibi olarak  DAO (Merkezi olmayan otonom organizasyon) üzerinde söz sahibi olmak daha mantıklı. Birbirinden farklı NFT tokenlerin her birine farklı özellikler ve yetkiler vererek DAO üzerindeki yönetişimi çeşitlendirebilmek mümkün görünüyor.  5 yıl içerisinde en büyük DAO'ların en büyük işletmelerden daha büyük olacağına inanan biri olarak, DAO yönetimlerinde ve kullanımında utility tokenler kadar non fungible tokenlerinde (NFT) kullanılacağını düşünüyorum.

GameFi ve PlaytoEarn nedir? 

Son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız playtoearn ve gamefi kelimelerinin kısaca tanımlarını yapmak istiyorum. GameFi game ve defi kelimelerinin birleşiminden meydana gelen merkezi olmayan finansı oyunlaştırma anlamına geliyor. Playtoearn ise oyun dünyasındaki çok yakınında olduğumuz bir sonraki evresinde adını sıkça duyacağımız bir kavram. Kazanamak için oynamak.. Artık oyunlar sadece eğlence amaçlı değil oyuna ciddi mesai ayıran kişiler için bir kazanç kapısı olması anlamına geliyor. Çünkü artık oyun itemleri NFT halini alıyor ve oyun dünyalarındaki sanal paralarda artık birer token olarak gerçek ekonominin doğrudan bir parçası haline geliyor. Playtoearn (p2e) oyunların önümüzdeki dönemlerin trend konularından biri olacağını düşünüyorum. Doğrudan League of Legends tarızı oyunların p2e versiyonlarının popüler olması biraz zaman alacak gibi görünüyor.  ilk etapta GameFi yani finans dünyasını oyunlaştırmayı amaçlayan projelerin ilk etapta dikkat çekeceğini düşünüyorum. Hali hazırda borsalarda trade yapıyor, staking yapıyor, likidite sağlıyor yada nft alıp satıyoruz. Bazı insanlar borsa için ''Oynamak'' kelimesini sıkça kullandığını duymuşsunuzdur. Evet bir açıdan bakarsanız bir finansal strateji oyunu oynuyoruz. CoPuppy projesi de hali hazırda oynadığımız bu finansal oyunu çeşitli eğlenceli grafikler ve nftler aracılığı ile daha fazla oyunlaştırmayı hedefliyor. 

CoPuppy Öne Çıkan Özellikleri    CoPuppy Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde geliştiriliyor. Platformun CP adında kendine ait platform tokeni bulunuyor. Bunun yanı sıra CP ile satın alabileceğiz çeşitli NFTlere sahip olarak DAO yönetimine katılabilirsiniz. Puppy karakteriniz platform içinde çeşitli özelliklere erişebilmenin anahtarıdır. Çeşitli meydan okumalara ve savaşlara katılmak platform üzerinde çiftçilik yapmak, NFT değerleme hizmeti almak pek çok özelliğe erişebilmek için puppy karakteri sahibi olmanız gerekecektir. Savaş moduna girerek puppy karakterinizle çeşitli savaşlara girebilir ve savaşlardan çeşitli kazançlar elde edebilirsiniz. 

  dfebca1b22c3dca7f614f4bbbdbb1215c5606ac3c5e60f932bd8225b764e7ab5.gif  

 

Puppy Dünyasını Keşfedin!  Co-Puppy kullanıcıları, Cuppy World üzerindeki sanal dünya üzerinden;  arazi, maden, tarla, ev satın alarak gelir elde edebilirler.

 

  1c77d2f42805ffb20424034bead3456d06e102eaf29b99223d6114340d98e19a.png 

Nasıl Satın Alınır? 

CoPuppy resmi web sayfasına giderek aşağıdaki resimde yeşil ok ile gösterdiğim pati simgesine tıkladığınız zaman pancakeswap borsasına yönelendirilirsiniz. Pancakeswap borsasından doğrudan CP satın alabilirsiniz. Pancakeswap BSC ağı üzerinde çalışan en popüler merkezi olmayan borsadır. Eğer daha önce metamask cüzdan kullanımı ve defi tecrübeniz yoksa aşağıya bıraktığım linkteki açıklamayı okuyarak bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Toplam adet sayısı 16.5 Milyon olan CP tokenin şimdiden +15.000 tutucusu bulunuyor. 

https://academy.binance.com/tr/articles/a-guide-to-pancakeswap

 

ba74d5713f5287ea714882dd0afbbd18137948a3370602ca5f03c1528a7f3b8d.png

CoPuppy projesi ilginizi çektiyse aşağıdaki bağlantıları kullanarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. CoPuppy'in ayrıca aktif bir Türkiye topluluğu bulunmaktadır. Bağlantılar arasında Türkiye topluluğu için oluşturulan telegram grubunun linkinide ekliyorum.   #NFT #BSC #GameFi #Metaverse #PlayToEarn  

İlgili Bağlantılar:   

 

Hakkımda: 

Bitcointalk Username: İlletyus 

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2801584

 

 

 

 

 

How do you rate this article?

0illetyus
illetyus

Kişisel Türkçe Blog.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.