Bitgesell Node Kurulumu

Bitgesell Node Kurulumu

By illetyus | illetyus | 7 Jul 2022


Node çalıştırmak bilindiği gibi madenciliğe göre çok daha kolay. Daha düşük sistemlerle daha az enerji harcayarak bir kripto paranın düğümünü çalıştırabilirsiniz.

Yazıda Bitgesell Node Kurulumu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Yazıya geçmeden önce Bitgesell’in node çalıştıran 20 kullanıcısına her hafta 20 dolar değerinde ödül verdiğini hatırlatalım. Ayrıca o hafta içinde en fazla kayıt tutan bir kişiye de 100 dolar değerinde BGL token veriliyor.

BGL Node Sistem Gereksinim Gereksinimleri

  • 512Mb RAM
  • 1 çekirdekli 2.0GHz CPU
  • 1Gb boş alan (isterseniz bilgisayarınızda daha geniş bir alan ayırabilirsiniz)

BGL Node (Düğüm) Kurulumu Adım 1:

Bitgesell Node

Node kurulumu için https://bitgesell.ca/downloads/ adresine gidin ve buradan Windows -64 bit son sürüm dosyasını indirin.

Adım 2:

Bitgesell Node Setup

Dosyayı indirdikten sonra çalıştırın ve kurulumu yapın. Dosyaların çıkartılacağı hedef klasörü seçin. Sonraki aşamada ise isterseniz BGL Core dosyası için başlat menüsü atayabilirsiniz.

Adım 3:

 Son aşamada “Finish” dedikten sonra BGL Core’yi çalıştırın. Çıkan ekranın alt Bitgesell blok zincirinin indiğini görebilirsiniz. Bu işlem internet hızınıza göre değişiklik gösterir. Fakat dosya boyutları oldukça küçük olduğu için fazla zamanınızı almaz.

Buraya kadar geldiyseniz BGL Node kurulumunu eksiksiz olarak tamamlamışsınız demektir. Sonraki adımlarda da BGL cüzdanınızı tanımlayıp, Bitgesell blok zincirinde işlem yapmaya geçebilirsiniz.

Adım 4:

Bitgesell Node 3

BGL Core’yi tekrar çalıştırın. Karşınıza çıkan ekranda BGL düğümü için bilgisayarınızda ne kadar alan ayıracağınızı belirleyin.

Adım 5:

Bitgesell Node Kurulumu

BGL cüzdanınızı ekleyin. BGL Cüzdanı açmak için: https://bglwallet.io  Cüzdanınızın yedeğini görseldeki “Backup Wallet”e tıklayarak alın.

Adım 6:

Bitgesell Node

İşlemleri kaydettikten sonra BGL Core’yi kapatıp tekrar açın. Ana sayfada sırasıyla; Ayarlar -> Yapılandırma Dosyasını Aç seçeneklerine tıklayın. Açılan pencerede, görselde olduğu gibi boş bir ekran göreceksiniz. Buraya BGL cüzdan adresinizi girmeniz gerekiyor. Şu kod ile birlikte cüzdan adresinizi ekleyin: uacomment=cüzdan adresiniz

Adım 7:

Menü seçeneğinden “Çıkış” yapın ve tekrar BGL Core’yi çalıştırın. Ardından “Pencere -> Bilgi” sekmesine gidin. Görseldeki gibi işaretli yerde kullanıcı adınızı görecekseniz. Bunu ayrı bir yer kaydedin.

;

Tebrikler, Bitgesell düğümü çalıştırıldı. Her Pazartesi https://bglcontest.bitaps.com/nodes adresini kontrol ederek BGL düğümü teşvik ödüllerini kazanıp kazanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. 

How do you rate this article?

0illetyus
illetyus

Kişisel Türkçe Blog.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.