Sirwin
Sirwin
дистрибутив Fedora 38

Реліз дистрибутивa Fedora 38

By prolinuxua | prolinuxua | 23 Apr 2023


дистрибутив Fedora 38

Представлено перший цьогорічний випуск відомого дистрибутива Fedora 38.

Найпомітнішою зовнішньою зміною є графічне середовище GNOME 44. В якому продовжуються роботи з переходу на GTK4 та libadwaita, реалізовано можливості для управління фоновими програмами із системного лотка.

До менеджера файлів в режимі списку повернуто функцію розширеного перегляду вмісту теки. А у діалоговому вікні вибору файлів у сітці перегляду з’явився попередній перегляд зображень. Також було зроблено сотні інших дрібних покращень стільниці.

дистрибутив Fedora 38

Були оновлені й інші графічні середовища для "спінів" дистрибутиву. Зокрема Plasma 5.27 з оновленим Wayland та покращеним тайлінгом вікон. Та Xfce 4.18 й LXQt 1.2. А набір офіційних збірок поповнився образами із Budgie desktop та Sway. Започатковано збірку на основі технологій Gnome для мобільних пристроїв під назвою Phosh.

Що стосується внутрішньосистемних змін, тут відзначається подальша інтеграція використання flatpak. Було прибрано фільтрування цих пакунків зі сховища Flathub. Тепер пакунки з нього одразу доступні у GNOME Software. Також додану опцію для відображення лише відкритих програм.

дистрибутив Fedora 38

Оновлено набір системних компонентів: Linux Kernel 6.2 Ruby 3.2, gcc 13, LLVM 16, Golang 1.20, PHP 8.2 та інші. Скорочено таймера відключення системи. Удосконалено процес завантаження завдяки використанню Unified Kernel Image. Здійснено значні оновлення для нової системи керування пакунками на основі Microdnf, а rpm використовує новий парсер Sequoia OpenGPG, написаний на Rust.

До нового релізу змінено дизайн основного сайту проекту.

Детальніше про всі зміни тут: https://fedoraproject.org/wiki/Releases/38/ChangeSethttps://fedoraproject.org/wiki/Releases/38/ChangeSet

---
Джерело: debugpointnews.com, fedoramagazine.org

 

How do you rate this article?

0


prolinuxua
prolinuxua

Про Лінукс українською


prolinuxua
prolinuxua

Про Лінкс українською. А також opensource, комп’ютери, технології і таке інше.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.