Moje błędy na giełdzie.

Moje błędy na giełdzie.

By EmCe | Polish_Crypto_Maniac | 28 Mar 2020


Cześć! Dzisiejszy temat który przygotowałem jest dla niektórych osób bardzo atrakcyjny dlatego postanowiłem go poruszyć.

Błędy bo o nich mowa to nasza nieodłączna codzienność. Pozwalają nam uczyć się i być coraz lepszym w tym co robimy o ile chcemy wyciągać wnioski z naszych czynów.

Kiedyś błędów się wstydziłem pewnie jak każdy ale teraz patrzę na to z goła inaczej. To jest jak polerowanie diamentu, z każdą rysą odkrywa się coraz piękniejsza całość.

W tematyce kryptowaluty i handlu na giełdzie bardzo łatwo skusić się na powszechne błędy a potem gorzko tego żałować. Tak, gorzko to dobre słowo w tej sytuacji. Teraz z uśmiechem na twarzy wspominam jak bardzo bluźniłem na siebie gdy wystawiłem ofertę kupna i kupiłem bitcoina w kilkunastu transakcjach zamiast w jednej. Giełda od każdej tej transakcji wzięła sobie prowizje. Pewnie domyślacie się jaką miałem minę gdy zrozumiałem co zrobiłem. A to było tylko jedno kliknięcie, kliknięcie które kosztowało mnie kilkaset złotych prowizji i mnóstwo nerwów.

Albo inna sytuacja w której obiecałem sobie że jak mój dzienny zarobek wzrośnie do 200 złotych to sprzedaje i kończę handel na dzisiaj. No i z minuty na minute wzrósł do tych 200, potem 300, 400 a potem do 500 i zgadnijcie co ja mądry zrobiłem... Czekałem aż urośnie więcej. Tak proszę państwa, taki ze mnie geniusz biznesu że po kilku godzinach obserwacji giełdy wróciłem do kwoty 150 zł i z łezką w oku zamknąłem dzień.

Swoją drogą to interesujące jak szybko przyzwyczajamy się do "więcej i więcej" i jak bardzo jesteśmy później niezadowoleni gdy otrzymamy mniej zamiast cieszyć się że udało się cokolwiek ugrać.

Jako młodociany gracz giełdowy złapałem się chyba na większość typowych błędów inwestora i bardzo się z tego cieszę bo ustrzeże mnie to przed tymi błędami w przyszłości.

Jestem ciekaw czy będziesz miał odwagę podzielić się swoimi błędami w komentarzach :).

Wszystkiego dobrego!


EmCe
EmCe

Jestem młodym entuzjastą kryptowalut, inwestuje na giełdzie oraz szukam nowych projektów. Prowadzę polskie blogi dotyczące kryptowalut oraz tworzenia gier komputerowych.


Polish_Crypto_Maniac
Polish_Crypto_Maniac

Witam, jest to Polski blog poświęcony kryptowalutą oraz inwestowaniu w nie. Jestem młodym entuzjastą tej technologii który postanowił 3 lata temu zainwestować swój kapitał i chcę podzielić się teraz swoją wiedzą z Tobą. Zapraszam!

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.