Blockchain a gry komputerowe.

Blockchain a gry komputerowe.

By EmCe | Polish_Crypto_Maniac | 14 Mar 2020


Czy zastanawiałeś się kiedyś jak technologia blockchain może wpłynąć na rynek gier komputerowych?

Osobiście widzę wizję gier w których content ( na przykład rzadkie przedmioty ) są w limitowanej ilości i są zapisane oraz przechowywane w postaci tej technologii.

Rzadkość i wyjątkowość contentu w grach nadaje wartości co sprawia że ludzie bardziej się do niego przywiązują i są bardziej zdeterminowani aby go zdobyć.

Cały czas zastanawiam się dlaczego żadna duża firma nie pomyślała żeby zamiast ignorować systemy handlu w grach wziąć je i zmienić tak aby stały się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Na pewno jakąś ścianą jest zaprojektowanie takiego systemu aby był korzystny dla każdego i działał bez zarzutów a zarazem był możliwy do modelowania i wprowadzania zmian.

Wiadomo również że gry nie są wieczne i tracą zainteresowanie aczkolwiek znamy również wyjątki od tej reguły w których masowo replikowane przedmioty są warte kilka tysięcy dolarów ( np. w Counter Strike Global Offensive ).

Wierzę że rynek gier za jakiś czas będzie czerpał garściami z takich technologii jak blockchain i czekam na to z niecierpliwością ponieważ sam jestem fanem gier komputerowych.

How do you rate this article?


2

0

EmCe
EmCe

Jestem młodym entuzjastą kryptowalut, inwestuje na giełdzie oraz szukam nowych projektów. Prowadzę polskie blogi dotyczące kryptowalut oraz tworzenia gier komputerowych.


Polish_Crypto_Maniac
Polish_Crypto_Maniac

Witam, jest to Polski blog poświęcony kryptowalutą oraz inwestowaniu w nie. Jestem młodym entuzjastą tej technologii który postanowił 3 lata temu zainwestować swój kapitał i chcę podzielić się teraz swoją wiedzą z Tobą. Zapraszam!

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.