Created with Canva

Coinium Tokenium Systemium

By ArthurZak | ModZak | 21 Apr 2021


 OK. I did something. And I think it's not THAT BAD for me; I had a KuCoin Account. It was silently waited empty without assets for some transaction. Today, I make that long waited transaction. And bought 7 KCS -that gives daily bonus of some cents. As you remember I never tried exchanges before.

 And after that I saw something; TRADING BOTs. Guess what? OF COURSE I choose some of the Classic Grid BOTs! But unfortunately I have problems with ENJ/BTC and KCS/BTC - I think my timing is a bit late -for now-. I don't know, they wanted to increase. They are trying to recover but.. Time will show if my decisions are right or wrong.

 BTW may be I'll share my KuCoin ref link. I don't know. Because I don't like ref link bombardment in posts..

 Thank you for listening me and thank you for your time!

 Please share your comments!

 ModZak

 P.S: I don't know why I did not choose Binance.

 ~

 Ben bir şey yaptım. Sanırım bu benim için kötü bir şey değil; Bomboş ve sessiz bir şekilde yatırım aktarılmasını bekleyen bir KuCoin hesabım vardı. Bugün o uzundur beklenen aktarımı yaptım. Ve hemen sonrasında 7 KCS aldım -hani her gün kuruşluk bonus veren-. Hatırlarsanız daha ince hiç bir borsa deneyimim yoktu. Biraz heyecanlandım tabii.

 Aktarımın hemen ardından bir şey gördüm; Trading BOT'ları. Tahmin edin ne yaptım? Tabii ki klasik BOT'lardan birkaçını seçtim! Yalnız şöyle bir sorun var, ENJ/BTC ve KCS/BTC ile ilgili seçim yaparken biraz geç kaldım -en azından şimdilik-. Bilmiyorum, belli yükselmek istiyorlar. Toparlanmak istiyorlar ama.. Sanırım seçimlerimin ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu zaman gösterecek.

 Bu arada belki KuCoin ref linkimi paylaşırım. Bilmiyorum. Bilmiyorum çünkü bombardıman şeklinde paylaşılan referal linklerini pek sevmiyorum.

 Dinlediğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkürler!

 Düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin!

 ModZak

 Not: Binance neden seçmedim bilmiyorum.

How do you rate this article?


1

0


ModZak
ModZak

A dash of my own experience with digital era of my life as a commoner :)

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.