Hodlery XRP podle ekonoma ohrozí velocity

Hodlery XRP podle ekonoma ohrozí velocity

By Kytka | KytkaBlog (FlowR) | 5 Apr 2019


Dnes jsem se zabýval problémem rychlosti kryptoměn. V článku se dozvíš vše o tom, proč by to mělo způsobit infalaci XRP i dalších kryptoměn. Nejsem si jistý, jestli právě velocity (tedy určitá rychlost oběhu mincí a tokenů) je tím problémem, který by mohl způsobit hodlerům největší problémy. Nicméně bych to určitě vzal do úvahy při tvorbě portfolia a zamyslel se o dalších otázkách, které souvisí s infalcí kryptoměn.

Článek si můžeš přečíst zde:

https://kryptohodler.cz/velocity-cena-xrp-bude-s-rustem-poctu-zapojenych-bank-klesat-tvrdi-ekonom-youtuber/

190903265-a61510d502be621fd977eaf0bc78e08953f410711a166ac4d7457b986a57bf08.png

Velocity

Největším problémem spojeným s touto veličinou asi je, když je v rámci projektu vysoké množství těch, kteří využívají služeb dané kryptoměny, aniž by ji museli vlastnit, či dokonce kupovat. U XRP vlastně z pohledu bank a jiných uživatelů neposíláte XRP. Banky si pošlou co potřebují (např. dolar) a síť XRP k tomu využijí pouze v rámci jedné transakce. Ačkoli je dnes cena ovlivněna spekulací a při každém zapojeném subjektu do sítě XRP často roste, ve skutečnosti by časem mohlo dojít k docela opačnému efektu, kdy s větším vytížením sítě porostou poplatky, což je vlastně inflace.

My jsme však již zažili období, kdy poplatky rostly do neúnosných výšin, a přesto i cena rostla. Stalo se to během ATH2017. Bitcoin měl obrovské poplatky a zároveň byl na vrcholu. Jenže Bitcoin není inflační měnou, narozdíl od mnoha dalších kryptoměn. A právě zde bych hledal větší smysl, než u slova velocity.

Co je sakra to velocity?

Během přípravy článku jsem si kladl přesně tuto otázku a hledal na ni odpověď. V článku jsem se čtenářům snažil trochu přiblížit, o co by se asi mělo jednat. Přesto bych se k tomu chtěl ještě vrátit. V angličtině mají slova speed a velocity stejný význam - rychlost. Přesto existuje nějaký rozdíl mezi rachlostí a rychlostí.

Jaký je sakra rozdíl mezi speed a velocity?

Rychlost, jak ji známe my, tedy speed, je prostě jen veličina určující jak rychle se něco či někdo pohybuje. Naproti tomu velocity je rychlost, která má nějaký směr. Není to tedy jen nějaká rychlost, ale rychlost určitým směrem. Např. z bodu A do bodu B, nebo z adresy A na adresu B. Velocity tedy neudává rychlost jako takovou, ale vždy jen rychlost, při které je dosažen pohyb od někud někam. Pokud držíš XRP a poslal by sis ho sám sobě na jinou adresu, mohl bys změřit speed transakce, ale velocity by bylo 0.

K čemu to celé bylo?

No, bohužel, někdy nám k pochopení problému brání anglická slova, pro které nemáme překlad. Obvykle takové slovo ponecháváme bez přeložení, takže je nutné je dovysvětlit a někdy tvoří překážku k pochopení jinak úplně prosté věci.. Typickým příkladem je „adopce" kryptoměn. Tomuto slovu se snažím vyhýbat jak to jen jde. Adopce u nás zdomácněla ve významu adoptovat dítě, možná ještě tak psa nebo kočku. Samozřejmost, s jakou to mnozí používají ve vztahu k kryptoměnám, je až komická.

Význam slova velocity je pro pochopení problému, o kterém je dnešní článek, minimální. Když však začneme hovořit o problému velocity kryptoměn, najednou to dostane punc něčeho hlubokého. Najednou to vypadá, že tu máme skutečně „něco". Podobně se slovy pracuje náboženství, nebo třeba lékaři. Kdyby ti dali diagnózu „bolí ho hlava", asi bys zůstal v klidu, ale když napíšou totéž latinsky do lékařských záznamů, najednou je z toho panečku diagnóza. :D

Bál bych se držet XRP nebo XLM?

O nic víc než kteroukoli inflační kryptoměnu. Domnívám se, že je to celé vlastně dobrá možnost, zamyslet se o tom, zda poroste něco, co nemá stanoveno konečné množství. Jednoho dne převáží rychlost tvorby nových mincí/tokenů před rychlostí zvyšování poptávky a inflace se projeví. A bude nám úplně jedno, jestli se to jmenuje rychlost speed, nebo rychlost velocity. Ale myslím si, že do té doby může jít řada inflačních kryptoměn ještě hodně vysoko. Jsem jen zvědavý, jaká bude velocity cesty na nové ATH a zda je pohyb na 5 tícíc velocity, nebo se otočí v pouhý speed a velocity růstu s vrátí na 0. Rozumíme si, že? :D

How do you rate this article?


0

0

Kytka
Kytka

(web:) https://kryptohodler.cz/ (steemit:) https://steemit.com/@kytka (fb:) https://www.facebook.com/KytkaMagazin/


KytkaBlog (FlowR)
KytkaBlog (FlowR)

Peníze, úspěch, bohatství, pozitivní myšlení, osobní rozvoj, finance, investice, kryptoměny... Money, success, wealth, positive thinking, personal development, finance, investment, cryptocurrencies...

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.