Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto
Neosify - Buy, Stake & Earn Crypto

Bitgesell ve Bitcoin

By illetyus | illetyus | 6 Jul 2022


Bitgesell

Bitgesell henüz gelişmekte olan bir kripto para projesi. Dijital altın varlığı olmayı amaçlayan Bitgesell’de üretilen etkili çözümler ve uygulanan ekonomik model kripto yatırımcıları için oldukça dikkat çekici.

Kurucu ekip uzun vadede Bitcoin alternatifi olacak bir kripto paraya sahip olacaklarından oldukça emin. Ekosistemde yatırımcıların ve madencilerin Bitcoin’de karşılaştığı sorunlar tamamen ortadan kaldırılmış. Madencilerin sürekli kazanç elde edeceği bir sistem kurulurken aynı zamanda dijital kıtlığın artması da sağlanmış.

“Gerçek Değer Deposu ve Geleceğin Bitcoin’i” sloganını kullanan Bitgesell, 2020 yılında piyasaya sürüldü. Emma Wu Bitgesell’i geliştirirken, projenin uzun vadeli yatırımlar için en uygun seçenek olması için çalıştı ve ekosistemini buna göre kurdu.

Bitgesell ve Bitcoin Farkı

Bitcoin 2008 yılından beri piyasanın en güçlü dijital varlığı konumunda. Buna karşın Bitcoin’in dezavantajlı olduğu bazı konular da var.

Aşırı Hesaplama Gücü: O dönemde teknolojinin bugünkü gibi gelişmiş olmaması, kullanılan eski yöntemler Bitcoin’de bazı sorunların ortaya çıkmasına neden oldu ki aşırı hesaplama gücü belki de kullanıcıları en fazla rahatsız eden konu oldu.

Madencilik: Bitcoin madenciliği ilk yıllara göre oldukça değişti. Basit donanımlarla ile yapılabilen BTC madenciliği, günümüzde çok büyük operasyonlar ile yapılabiliyor. Bitgesell ise Bitcoin’e göre çok daha çevreci. Düşük enerji tüketimi ve daha basit donanımlar ile madencilik yapılabiliyor.

Blok boyutları: Bitcoin’de 4MB olan blok boyutları Bitgesell’de 0.4 MB. Yani Bitgesell, Bitcoin’e göre 10 kat daha hafif. Bu da Bitgesell’i daha hızlı ve verimli hale getiriyor.

Halving Frekansı: Bitcoin’de 4 yılda bir olan halving, Bitgesell’de her yıl yapılıyor. Böylece BGL arzı her sene kademeli olarak azaltılıyor.

İşlem Ücretleri: Bitcoin tasarımı nedeni ile madenciliği zamanla zorlaşacak şekilde inşa edildi. Bunun sıkıntıları da son birkaç yıldır ciddi şekilde dile getiriliyor. Bitgesell ise madencilerinin her zaman yüksek kazanç elde edebileceği bir modele sahip. Ayrıca Bitgesell yüksek miktardaki işlemleri teşvik ettiğinden, yüksek işlem ücretleri ile madencilerine önemli bir avantaj sağlıyor.

How do you rate this article?

0illetyus
illetyus

Kişisel Türkçe Blog.

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.