Хто кого спокусив? Про змія, "синів Божих" та велетнів. Розгадка з книги Єноха.

By PRiZM | GoldenRain | 17 Jun 2019


Мене давно цікавило (і спантеличувало) місце Біблії, в якому говориться:
"Тоді сини Божі побачили дочок людських, що вони гарні, і брали їх собі за дружин, яку хто обрав". (Буття, 6:2)
І далі знову: "В ті часи були на Землі велетні, особливо ж з тієї пори, як сини Божі стали входити до дочок людських, і ті почали їм народжувати" (Буття, 6:4).

По суті, це та ситуація, яка призвела далі до проблем, задля рішення яких знадобилося наводити на Землю потоп.
І тут виникає декілька запитань: чому в Біблії, яка описує все так досконально, залишено пробіл в добрих півтори тисячі років - між ціею короткою згадкою у шостій главі Буття, та безпосередньо потопом?

351665157-2ca4775db8d1d17366ac23a688c31886858fe1e62da8357f0026acea62a15378.jpeg
І головне: ХТО ТАКІ СИНИ БОЖі??? Якщо вони явно протипоставляються людям, та дочкам людським, логічно заключити, що це не люди. Хто ж тоді вони - янголи? Але як тоді дочки людські почали від них зачинати та народжувати? А якщо це сини Божі у сенсі молодших богів, тоді чому вони виявилися настільки не святі, що зарилися на жінок?
Отож, як питання не постав, приходимо до непорозуміння, і не дивно, що я давно прагнув знайти відповідь.

Більше світла на часи між шостою главою Буття, та потопом проливає апокрифічна книга Єноха, не включена до Біблії. Попутно поставлю запитання (риторичне): ЧОМУ не включена, і ХТО вирішував включати чи ні?
Стосовно Біблії взагалі багато додумок, і навмисних перекручень, тоді як часто інформація в ній подається максимально прямим текстом, не залишаючим місця для усіляких перекручень (якщо тільки читати!).

Наприклад, стосовно спокуси Єви та Адама (третя глава Буття) - хто пояснить, де там сказано, що Єву спокушав диявол?
Написано прямим текстом: "Змій був хитрішим від усіх звірів польових, яких створив Господь Бог."
ЗВіРіВ! І ніякого посилання на сатану, Люцифера, чи когось іншого.
Ще один дуже цікавий момент в тій же третій главі Буття - вірш №22:
"І сказав Господь Бог: ось, Адам став як один із Нас, знаючи добро і зло." Тобто по-перше, сам Бог визнав, що після вкусіння забороненого плоду, Адам став на певному плані як Бог, а по-друге, Творець не говорить "Адам став, як Я". Він говорить:"як один із Нас".
Все цікавіше, чи не так?

Але повернемось до синів Божих, та до книги Єноха, бо саме Єнох дає точну відповідь, ким усе ж таки були сини Божі.
Цитую Єноха, глава 2:
"1. І сталося, - після того як сини людські розмножилися в ті дні, у них народилися красиві і чарівні доньки.
2. І ангели, сини неба, побачили їх, і забажали їх, і сказали один одному: "Давайте виберемо собі дружин в середовищі синів людських і народимо собі дітей"!
3. І Сем'йяза, начальник їх, сказав їм: "Я боюся, що ви не захочете довести до кінця цю справу, і тоді я один повинен буду спокутувати цей великий гріх".
4. Тоді всі вони відповіли йому і сказали: "Ми всі поклянемося клятвою і зобов'яжемо один одного закляттями не залишати свого наміру, але привести його у виконання".
5. Тоді заприсяглися всі вони разом і зобов'язалися в цьому всі один одному закляттями: було ж їх всього двісті.
6. І вони спустилися на Ардіс, який є вершина гори Ермон; і вони назвали її горою Ермон, тому що поклялися на ній, і висловили один одному закляття.
7. І ось імена їх начальників: Сем'йяза, їх начальник, Уракібарамеел, Акібеел, Таміел, Рамуел, Данел, Езекеел, Саракуйял, Азазел, Батраал, Анані, Цакебе, Самсавеел, Сартаел, Турелі, Іом'йяел, Араз'йял - це начальники двохсот ангелів, і інші всі були з ними."

351665157-7761075297d99be27e6eb7bbddfa7a7cec01af7baa172ceaccc0badddecdd7b3.jpeg


Призупинюся, і викажу декілька думок - перш, ніж ми продовжимо читання Єноха. По-перше, ми вже зрозуміли, що сини Божі - це янголи, які на той момент ще навіть не були падшими, а саме таким чином і відпали - спокусившись на дочок людських (!). По-друге, ніякого посилання на Люцифера або Денницю у Єноха в контексті цієї історії нема. І головним (серед цих двохсот) згадується Сем'йяза, про якого більшість із нас навіть не чули. Зате згадується також більш широко відомий Азазел, відносно якого ми знаємо, що він тепер є одним із верховних демонів. Отож, хто такі були сини Божі, і ким вони стали, зрозуміло вже в цьому місці.

Додатково до розкритого, викажу припущення, що гріхопадіння янголів могло відбуватися декількома хвилями: в різні часи, і на різних підставах. Люцифер, і ті, що відпали з ним, пали на підставі гордині. Люцифер сказав:
"Взійду на небо, понад зір Божих поставлю престол свій, і сяду я на горі у сонмі богів, на краю півночі,
14. Зійду на висоти хмарні, буду подібний до Всевишнього".

Те ж, що описано у Єноха, можна назвати зовсім іншою гілкою гріхопадіння янголів, і, можливо, утворенням тих, кого пізніше демонологія назве інкубами та сукубами.
Від тепер стають більш правдоподібними посилання на те, що в темному царстві немає єдності, і ведеться боротьба між собою різних коаліцій демонів.


351665157-aa37c714209d3cefedafa136ccb81290e7184c259f87fbede84536a8db57be25.png

Продовжуємо читати другу главу книги Єноха:
"8. І вони взяли собі дружин, і кожен вибрав для себе одну; і вони почали входити до них і змішуватися з ними, і навчили їх чаклуванню і закляттям, і відкрили їм зрізання коренів і дерев.
9. Жінки зачали і народили великих велетнів, зріст яких був у три тисячі ліктів.
10. Велетні поїли все придбання людей, так що люди вже не могли прогодовувати їх.
11. Тоді велетні звернулися проти самих людей, щоб пожирати їх.
12. І вони стали грішити по відношенню до птахів і звірів, і до всього, що рухається, і до риб, і стали пожирати одне з одним їх м'ясо і пити з нього кров.
13. Тоді нарікала земля на нечестивих.
14. І Азазел навчив людей робити мечі, і ножі, і щити, і панцири, і навчив їх бачити, що було позаду них, і навчив їх мистецтвам: робити зап'ястя, і предмети прикраси, й накладати білила і рум'яна, і прикраси брів, і прикраси дорогоцінних і пречудових каменів, і всяких кольорових матерій і металів землі.
15. І стало велике нечестя і багато непотребства, і люди грішили, і всі шляхи їх розбестилися."


Далі йде описання того, що кожен демон навчав людей якомусь ремеслу, навику або мистецтву, в якому був майстром сам.
Проте ми вже знайшли відповідь на головне питання цієї публікації: хто все ж таки були сини Божі, згадані в книзі Буття?
Це були янголи Божі, які спокусились на красу дочок людських, і стали демонами.

Також ми прийшли до розуміння, що в історії все набагато складніше й заплутаніше, ніж нам зазвичай пояснюють. Отож, це задає напрямки, за якими варто відшукувати інформацію далі, і я певен, що від нас навмисне приховують багато цікавого та дивовижного.


351665157-5a2f58bfed1b92108866bcf5ab9c39eae1c1105b065827a10d7debaf024087f0.jpeg

Автор: Богдан Карасьов.
P.s. Якщо Ви також блогер, можете зареєструватися на PublishOx за моїм запрошувальним посиланням, та публікувати тут власні твори. Якісні публікації набирають у середньому 4-6 $, але майте на увазі, що на цьому ресурсі читачи віддають перевагу публікаціям на англійській мові.

How do you rate this article?

0

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.