Dá sa na Bitcoine zarobiť alebo stratiť peniaze - Porovnanie so zlatom

By btnewsday | BTDailyNews | 12 Aug 2019


Popredný kryptomenový analytik zistil, že Bitcoin je ziskový 3 817 dní z 3 869 dní od svojej existencie. To predstavuje 98,66% jeho histórie. Dodal, že jediní ľudia, ktorí prišli o peniaze na trhu s Bitcoinom, sú tí, ktorí vystúpili počas klesajúcich trendov. Na druhej strane tí, ktorí držali kryptomenu bez ohľadu na tlak predávajúcich, dosahovali maximálne zisky.

Držat Bitcoin alebo nie?

Odhalenie nastalo uprostred prebiehajúcej diskusie o tom, či je Bitcoin ideálnym úložiskom hodnotových aktív. Tí, ktorí podporujú BTC, sa domnievajú, že Bitcoin je rovnako bezpečným majetkom ako zlato, tj vykazuje podobný nedostatok ako vzácny kov, vyniká však jeho skladovaním a obchodovaním bez povolenia. Jeden z nedostatok je cenová volatilita Bitcoinu.

Obchodníci, ktorí zaobchádzajú s Bitcoinom ako s čisto špekulatívnym aktívom. Ich dennou úlohou je zarobiť peniaze na vnútro denných výkyvoch cien kryptomeny. Ak sú veľrybami, dokážu trh exponenciálne pohybovať v oboch smeroch. Ak sú pravidelnými investormi, iba skresľujú skreslenie, kým nedosiahnu potrebný zisk.

Porovnanie so zlatom

Podporovatelia tiež uvádzajú aj, zlato. Hlavne kvôli jeho volatilite v predchádzajúcich rokoch. Po tom, čo v roku 1971 bývalý prezident USA Richard Nixon v roku 1971 prešiel zo zlatého štandardu na americký dolár. Niekoľko rokov po zrušený zlatého štandardu cena zlata kolísala podobne ako Bitcoin.

Každodenní prehľad správ môžete sledovať aj na našom webe:


BTDailyNews

How do you rate this article?


0

0


BTDailyNews
BTDailyNews

BTDailyNews

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.