Sirwin
Sirwin
50$ MCO

MCO COİN

By Aktasc | Aktasc | 4 Jul 2020


Crypto.com aslında Monaco şeklinde biliniyordu. Crypto.com, mobil cüzdan uygulaması sunan bir blok zinciri firması. Kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini ve ayrıca Dolar, Yen gibi fiat paraları satın almasına, satmasına, ticaret yapmasına ve harcamasına imkan veren MCO Visa ödeme kartını sunan bir firma aynı zamanda.  Monaco Haziran 2018’de Crypto.com olarak yeniden markalaşmak amacıyla yaklaşık olarak 10 milyon dolar tutarında bir harcama yaptı.

MCO tokeni, Crypto.com’un ödeme platformunun ERC-20 uyumlu kripto para birimi.

Hong Kong merkezli bu projeye aslında isyan bayrakları çekilebilir. Zira kötü bir üne sahipCentra ICO’su nedeniyle kredi kartları ve kripto para birimlerini bir araya getiriyor. Hem Floyd Mayweather hem de DJ Khaled bu ICO nedeniyle sahtekarlıkla suçlanmış ve yanlış bir Visa ortaklığıyla 32 milyon dolarlık sahte bir ICO’yu tanıttıkları için onlarında aralarında bulunduğu kişilere 800.000 dolar para cezası kesilmişti.

 

Visa ortaklığı, 2017’nin sonunda tekrar yapıldı ve perakende yatırımcılar projeden kaçarken arkalarında ciddi bir yıkıntı bıraktılar. Ortaklıkla ilgili yapılan duyurunun kendisi bile, kartın gerçekte nasıl işleyeceği netleştiğinde, bazı ağır eleştirilerle karşılaştı. Ancak şimdi, iş yeniden rayına girmiş gibi gözüküyor ve aslında söz verilen bazı vaatler yerine getiriliyor.

Crypto.com Centra Değil

Ancak üstüne basa basa söylememiz gerekiyor ki, Crypto.com netice itibariyle Centra değil. Visa markalı kredi kartlarının da sonuçta bir gerçeklik olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Bu bağlamda onlar sadece ödeme gerçekleştirmek için kripto parayı kullanmıyorlar. Bunun yerine daha yüksek kart seviyelerine erişmek amacıyla bazı MCO destek eşiklerinin karşılanması gerekiyor. Kartlara bakıldığında halk arasında “Siyah Kart” veya “Amex Siyah” olarak bilinen American Express Kartını bir düşünün bakalım. Bunlar kredi kartları ve banka kartları dünyasında özel bir çağrışımı ifade ediyorlar.

Bir sonraki bölümde ayrıntılara biraz daha gireceğiz, ancak şimdilik bilmeniz gereken tek şey, Visa’nın kabul edildiği her yerde yasaların kabul ettiği çerçevede Visa markalı kartlarla fiat para harcayacağınız şeklinde.

Crypto.com Avantajları

Aslında, Crypto.com nakit para geri ödeme, LoungeKey havaalanı salonlarına erişim ve kart sahiplerine bir dizi başka hizmetler de sunuyor. Kripto dostu bir ortam dışında, diğer tüm ön ödemeli kartlar gibi kendisi de yasal.

2018 yıl sonu itibariyle Citibank, Bank of America ve JP Morgan Chase gibi kredi kartı veren bankaların kartlarıyla kripto para alımları yasaklanmış durumda. PayPal gibi online hizmetler zaten kripto paralara dostça yaklaşmıyorlar. Peter Thiel’in sahibi olduğu finans teknolojisi devi en azından kendi kripto parasını yaratana kadar şimdilik kripto para birimlerini bağrına basmaktan korkuyor gibi görünüyor.

Peki Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, CFO Rafael Melo ve CTO Gary Or, Crypto.com’u oluşturmak için bu zorlu yollarda nasıl gezindi? Bu yüksek profilli alan adının ve kripto dostu finansal araçların kripto paralar içerisinde tutunabilme ihtimali nedir?

Bu cevabı, Crypto.com Visa markalı kartların kripto para birimi olan Monaco (MCO) incelemesiyle keşfetmeye başlayacağız.

MCO Kripto Para Birimi Özeti

  1. 20 Şubat itibariyle MCO’nun 31.587.682 adet toplam arzının 15.793.831’i dolaşımda yer alıyor. MCO en yüksek fiyat değerine 28 Ağustos 2017’de ulaştı. Ulaştığı bu değer 24.22 Dolar.
  2. 31.587.682 adetlik toplam arzının % 30’u ICO sırasında satıldı.  % 25’i Monaco kurucularının elinde bulunuyor. % 10’luk bir miktarı şirket elinde bulunduruyor, % 5’i ise danışmanlara ödül olarak verilmiş durumda. % 30’u da yedek token olarak tutulmuş vaziyette.
  3. MCO madenciliği yapılamaz. Bunun yerine bir sonraki bölümde daha ayrıntılı olarak yer vereceğimiz üzere Crypto.com Cüzdan ve Kartına yapılan ödemelere teminat olarak veriliyor.
  4. MCO, Bit-Z, Binance, Bithumb, Cashierest, OKEx, Upbit, Bittrex, ABBC ve Huobi dahil olmak üzere çok sayıda popüler kripto para borsalarında kabul ediliyor. BTC, ETH ve USDT gibi alım satım kurları ile MCO günlük 15 milyon dolar değerinde işlem hacmine sahip.
  5. Bir ERC-20 tokeni olarak, MCO, MyEtherWallet ve Trezor ve Ledger donanım cüzdanları dahil olmak üzere ERC20 uyumlu herhangi bir kripto para birimi cüzdanında saklanılabiliyor.
  6. Bununla birlikte, yalnızca resmi Crypto.com mobil cüzdanında saklanan MCO’lar, MCO Visa kartı için bakiye gereksinimlerini dikkate alıyor. Crypto.com Cüzdan ve Kart Uygulaması, Android için Google Play Store’da ve iOS için iTunes App Store’da mevcut durumda.

How do you rate this article?

0


Aktasc
Aktasc

Kripto da herşey ilğim


Aktasc
Aktasc

Beraber kazana biliriz crypto paralar hakkında bilgi sahibi olmak için takip edin

Send a $0.01 microtip in crypto to the author, and earn yourself as you read!

20% to author / 80% to me.
We pay the tips from our rewards pool.